1. HABERLER

  2. KARS

  3. KARS İL ÖZEL İDARESİ
KARS İL ÖZEL İDARESİ

KARS İL ÖZEL İDARESİ

İL ENCÜMENİ BAŞKANLIĞINDAN İLAN 

A+A-

KARS İL ÖZEL İDARESİ

İL ENCÜMENİ BAŞKANLIĞINDAN İLAN 

1- Kars İl Encümeni’nin 15/12/2020 tarihli 147 sayılı Kararına istinaden;

2- İlimiz Merkez Yusufpaşa Mahallesinde 374 ada, 6 nolu parsel üzerinde bulunan metruk haldeki 3 blok sağlık lojman binaları ve İlimiz Merkez Mahallesinde 1587 ada, 1 nolu parselde kayıtlı taşınmaz üzerinde bulunan Şehit Albay İbrahim Karaoğlanoğlu Yatılı Bölge Ortaokulu binası, Arpaçay İlçesi Orta Mahallesinde 30 ada, 4 nolu parselde kayıtlı taşınmaz üzerinde bulunan Arpaçay Yatılı Bölge Ortaokulu okul binası ve pansiyon binası, Digor İlçesi Merkez Mahallesinde 149 ada, 1 nolu parselde kayıtlı taşınmaz üzerinde bulunan Atatürk İlköğretim Okulu binası, Dağpınar Beldesi Dağpınar Mahallesinde 112 ada, 1 nolu parselde kayıtlı taşınmaz üzerinde bulunan Dağpınar Ortaokulu binası, Susuz İlçesi İnkilap Mahallesinde 180 ada, 2 nolu parselde kayıtlı taşınmaz üzerinde bulunan Atatürk Ortaokulu binasının yıkım işi yıkımından çıkarılacak malzemeye karşılık satış ihalesi 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu'nun 45-49 maddesi gereğince AÇIK TEKLİF USULÜ ile Kars İl Özel İdaresinin Merkez Cumhuriyet Mahallesi İnönü Caddesinde No: 22’de bulunan İl Genel Meclisi Hizmet Binası Encümen Toplantı Salonunda 12/01/2021 Salı günü saat 14.00’da ihalesi yapılacaktır.

                  3-Yukarıda belirtilen; İlimiz Merkez Yusufpaşa Mahallesinde 374 ada, 6 nolu parsel üzerinde bulunan metruk haldeki 3 blok sağlık lojman binaları ve İlimiz Merkez Mahallesinde 1587 ada, 1 nolu parselde kayıtlı taşınmaz üzerinde bulunan Şehit Albay İbrahim Karaoğlanoğlu Yatılı Bölge Ortaokulu binası, Arpaçay İlçesi Orta Mahallesinde 30 ada, 4 nolu parselde kayıtlı taşınmaz üzerinde bulunan Arpaçay Yatılı Bölge Ortaokulu okul binası ve pansiyon binası, Digor İlçesi Merkez Mahallesinde 149 ada, 1 nolu parselde kayıtlı taşınmaz üzerinde bulunan Atatürk İlköğretim Okulu binası, Dağpınar Beldesi Dağpınar Mahallesinde 112 ada, 1 nolu parselde kayıtlı taşınmaz üzerinde bulunan Dağpınar Ortaokulu binası, Susuz İlçesi İnkilap Mahallesinde 180 ada, 2 nolu parselde kayıtlı taşınmaz üzerinde bulunan Atatürk Ortaokulu binasının yıkım işi için geçici teminat yıkım işlerinin toplam yıkım hizmet maliyeti olan 1.340.523,16 TL’nin % 20’si olan 268.104,632 TL’dir. Geçici teminat nakit olarak KARS İL ÖZEL İDARESİ T.C ZİRAAT BANKASI KARS ŞUBESİNDEKİ TR 82 0001 0001 4726 1752 2650 05 numaralı emanet hesabına ilanda belirtildiği gibi yatırılacaktır. Veya yıkım işinin adını belirtecek şekilde, süresiz Banka Teminat Mektubu yapılabilecektir. İhaleye esas enkaz bedeli toplam 1.505.408,47 TL, İhaleye esas muhammen bedel KDV hariç toplam 164.885,31 TL’dir. Bu bedel üzerinden açık arttırma yapılacaktır. Ayrıca ihale yıkım hizmet bedeli; toplam 1340.523,16 TL olup artı %18 KDV’dir.

                4- İstekliler söz konusu ihale için ihaleye katılım sağlamak istiyorlarsa ihale katılım şartlarını taşıyan dosyalarını düzenlemeleri ve teklif verecekleri yıkım işinin adını yukarıda belirtildiği gibi açık bir şekilde dosyalarına, belgelerine ve geçici teminat banka mektubuna, banka dekont belgesine ayrıntılı bir şekilde yazdırmaları gerekmektedir. Aksi halde belgeleri geçersiz sayılacak ve ihaleye teklif veremeyeceklerdir.

5- Yıkılacak binaların tüm güvenlik önlemlerinin ve gerekli izinler alınarak yapılması zorunludur. Yıkılacak binaların enkazı ve bunların hurda malzemeleri karşılığında yıkımı gerçekleştirecek olup hurda malzemeler ve yıkımı gerçekleştiren kişi/firma ait olacaktır. Enkaz ve hurda malzemelerinin taşınması kişi/firmaya aittir.

                6-  Yıkılacak binalarla ilgili teknik şartname alınması zorunlu olup, yıkımı yapılacak olan söz konusu binaların teknik şartnamesi mesai saatleri içerisinde imza karşılığında Kars İl Özel İdaresi İmar ve Kentsel İyileştirme Müdürlüğünden temin edilebilir.

                7-  İsteklilerin ihaleye katılabilmek için, aşağıdaki belgeleri ibraz etmesi zorunludur.

Gerçek Kişiler için;

              a)  Onaylı Nüfus cüzdanı örneği,

b)  Türkiye sınırlarında kanuni İkametgâh Belgesi,

c)  Onaylı imza sirküleri,

d)  Vekâleten katılacakların yılı içinde tanzim edilmiş noter tasdikli vekâletnameleri,

e)  Geçici teminata ilişkin banka dekontu,

f)Vergi Mükellefi ise ;

                 f1) Bağlı olduğu vergi dairesi

                 f2) Vergi kayıt numarası

f3) Vergi borcu olmadığını gösterir belge.

g)  İmzalanmış şartname metni ve varsa yıkılacak binaları gösteren kroki belgesi

Tüzel Kişiler için;(Kooperatif, vakıf, dernek, şirket vb.)

a) İdare merkezlerinin bulunduğu yer mahkemesinden veya siciline kayıtlı bulunduğu Ticaret ve Sanayi Odasından yâda benzer bir makamdan ihalenin yapıldığı yıl içinde alınmış tüzel kişiliğin sicile kayıtlı olduğuna dair belge,

b) Tüzel kişilik adına vekâleten ihaleye katılacak veya teklifte bulunacak kişilerin tüzel kişiliği temsile yetkili olduklarını gösterir yılı içinde tanzim edilmiş noter tasdikli vekâletnameleri ve yetkili olarak ihaleye katılacakların yetki belgeleri,

c)  Tüzel kişilik vergi mükellefi ise;

c1) Bağlı olduğu vergi dairesi

c2) Vergi kayıt numarası

c3) Vergi borcu olmadığını gösterir belge.

d)İmzalanmış şartname metni ve yıkılacak binaları gösteren kroki belgesi

e)  Geçici teminata ilişkin banka dekontu,

                f)  Onaylı imza sirküleri, İhale Komisyon Başkanlığına ibraz edecektir.

8- İhalelerden yasaklı olmadığına dair, Kamu İhale Kurumu (KİK) resmi internet sitesinden yasaklı sorgulama sayfasından sorgu çıktısı belgesi. (İhale günü tarihli)

9- İş deneyim belgesi: Son on beş (15)  yıl içinde bedel içeren bir sözleşme kapsamında taahhüt edilen ve teklif edilen bedelin yukarıda açıklanan ihale yıkım hizmet bedeli olan 1.340.523,16 TL’nin % 20 oranından 268.104,632 TL’den az olmamak üzere yıkım işine ait tek sözleşmede iş deneyimini gösteren belgenin sunulması zorunludur.

10- İhaleye iştirak edenler teknik şartnamesindeki tüm şartları peşinen kabul etmiş sayılırlar.

11- Posta İle yapılan müracaatlarda postadaki gecikmeler kabul edilmeyecektir.

12- İdare, 2886 sayılı Devlet İhale Kanununun 29 ‘uncu maddesi gereğince ihaleyi yapıp yapmamakta serbesttir.

13- Son müracaat tarih ve saati 12.01.2021 Salı günü saat 14.00’a kadardır.

14- İstekliler söz konusu ihaleye katılmak istiyorlar ise yukarıda belirtilen ihale katılım şartlarını taşıyan belgelerini ve yıkım işi için geçici teminat bedelinin, işin adını belirtecek şekilde yatırmaları ve dekont veya banka teminat mektubunu da dosya içerisinde teslim edeceklerdir.                                                        İLAN OLUNUR.         

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.