Ahmet Arslan: “İnsanımızın gönlünde taht kurabilecek 26 ayı geride bıraktık”

Ahmet Arslan: “İnsanımızın gönlünde taht kurabilecek 26 ayı geride bıraktık”

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme eski Bakanı Ahmet Arslan ile milletvekili Yunus Kılıç, Cumhurbaşkanlığı himayesinde düzenlenen 15 Temmuz darbe girişimi anma etkinliklerine memleketi Kars’ta katıldı.

Tacettin DURMUŞ 

Arslan, anma treni öncesi Kars Valisi Rahmi Doğan’ı makamında ziyaret etti. Beraberinde AK Parti Kars Milletvekili Prof. Dr. Yunus Kılıç, eski Milletvekili Selahattin Beyribey, Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, İl Başkanı Adem Çalkın ile birlikte ziyaret eden Ahmet Arslan gazetecilere açıklamada bulundu.

Arslan açıklamasında hem 15 Temmuz şehitlerine hem de dünden bugüne bu ülkenin bekası için İstikbali ve istikrarı için şehit olan bütün şehitlere rahmet, gazilere ise sağlık dileyerek, Türk halkının 15 Temmuz’da önemli bir mücadelede veren ve duruş sergileyen Kars halkı ile birlikte olmaktan mutluluk duyduğunu söyledi.

26 ay boyunca Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı olarak aldığı sorumluğu ifa etmekten dolayı mutlu olduğunu da söyleyen Arslan, Bakan olarak görev yaptığı 26 aylık periyotta halkın gönlünde taht kurduğunu söyledi.

Bundan sonra da Kars için planlanan ve süregelen yatırımların hız kesmeden devam edeceğini de söyleyen Ahmet Arslan, “Bu görevi aldığım gün Rabbim’den bu görevi de yüzümüzün akıyla yapmak için dua etmiştim. Çok şükür elimizden geleni yaptık, yapmamız gerekenleri tek tek sırayla yaptık ve başarılı bir şekilde bu görevi devrediyoruz. Allah nasip etti ve onurla görevi devrettim. İşte görevi devrederken bu huzurla bu mutlulukla devrettim. Zira Rabbim dolu dolu yaklaşık 26 aylık periyotta hem ilimize hem diğer 80 ilimize hizmet etmeyi bana nasip eyledi. İnsanlarımızın gönlünde taht kurabilecek bir 26 ayı geride bıraktık. Bu benim mutluluğum ve gururumdur. Çünkü görevlere girebilirsiniz o görevler o koltuklar size katkı verebilir, sizi yüceltebilir ama esas olan koltukların sizi yüceltmesi değil koltukların size değer katması değil sizin koltuklara değer katmanızdır. İşte o koltuk yaklaşık 13 yıldır Ulaştırma Bakanlığı yapan Sayın Başbakanımızın değer kattığı koltuk bizde nasip oldu. 26 ay boyunca o makama değer katabilmek şansı yakaladık. Gerçekten bununla ilgili çok gururluyum ve çok mutluyum, çok huzurluyum. Bunu özellikle ifade etmek isterim tabii hemşerilerimizin yüzünün ak olabilmesi hemşerilerimizin her ortamda dik geçebilmeleri önemliydi. Hehşehrilerimizin ‘Evet Kars olarak biz bu koltuğun hakkını verdik diye bilmeleri’ de benim için önemliydi. Onun da mutluluğunu, huzurunu ve gururunu yaşıyorum.”dedi.

Bu görece geldiğinden tek başına olmadığını da söyleyen Arslan: “Yine bu görevi yaparken de sadece tek başıma değildik. Sayın Cumhurbaşkanımız, sayın Başbakanımızın destekleri, ekip arkadaşlarımızın ekip uyumu içerisinde çalışması sonucunda biz çok başarılı çalışmalar yaptık ve o çalışmaları elbette ki bugünden sonra görevi devrettiğimiz arkadaşlar da yapacak görev devir teslimde ifade etmiştim." ifadesini kullandı.

CUMHURBAŞKANLIĞI HÜKÜMET SİSTEMİ ÖNEMLİ

Arslan konuşmasını şöyle sürdürdü: "Türkiye Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile çok daha pratik, çok daha hızlı, çok daha seri iş yapabilme şansı yakalandı işte bu yönetim anlayışı ile Sayın Cumhurbaşkanımızın hükümet liderliğiyle inşada yeni arkadaşlarımızla hiç şüphem yok ki başarılı olacaktır. Zaten Ulaştırma ailesinden olan bir arkadaşımız Bakanlığı koltuğuna geldi ve bakanlık sorumluluğunu aldı. o arkadaşımız da eminim ki bizim nasıl ki Binali Yıldırım’dan devraldığımız bayrağı daha yukarıya çekti isek O da inşallah daha yukarıya çekecek. Bu konuda en ufak şüphem yok. Yürümeye devam edeceğiz. Bunların hiç kimsenin şüphesi olmasın. Allah milletimizden razı olsun. Öncelikle 16 Nisan 2017 referandumda bu sistem değişikliğinin arkasında çok güçlü bir şekilde durdular. 24 Haziran’da da bu sistemin ilk uygulaması olan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi seçiminde Sayın Cumhurbaşkanımızı çok güçlü bir şekilde desteklediler. Cumhurbaşkanımızda hükümetini kurdu ve Vira bismillah diyerek işlere kaldığı yerden devam ediyor ve İnşallah çok daha hızlı bir şekilde devam edecek buna hiç şüphe yok. Elbette ki daha önce de söylemiştim. Meclisin güçlü olması önemlidir. Biz Yunus Kılıç ile birlikte Kars milletvekilleri olarak meclisin çok daha güçlü bir şekilde yasama görevini yerine getirmesini, yürütmenin elini kolaylaştırması Sayın Cumhurbaşkanımızın yapacağı uygulamalarımı başarılı olması adına destek vermesi konusunda de gecemiz gündüzümüze katmaya devam edeceğiz. Tekrar ifade ediyorum ben Yunus Hoca ve Sayın Valimiz ile birlikte, devam eden ve devam edecek yatımılar devam edecek. Bu yatırımlar devam edecek. Bunlar durmayacak buna hiç şüphe yok ama bir şeyi özellikle vurgulamak isterim. Bakanlık sorumluluğunu aldığımda Kars ile birlikte 81 ilin işlerini koşturuyordum. Ama bundan sonra da tabii ki Türkiye Milletvekili olarak yine Türkiye için koşturacağız ama özelliklede Kars milletvekili olarak Yunus Hocamla birlikte buraya daha fazla mesai ayıracağız. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın başlattığımız işlerin bir an önce bitmesi halkımızın hizmetine girebilmesi önemlidir. Bunun yanı sıra da yeni işlerin başlayabilmesi adına da hiç şüpheniz olmasın ki mesaimiz devam edecek.”

ahmet-arslan-“insanimizin-gonlunde-taht-kurabilecek-26-ayi-geride-biraktik”-(1).jpgahmet-arslan-“insanimizin-gonlunde-taht-kurabilecek-26-ayi-geride-biraktik”-(2).jpgahmet-arslan-“insanimizin-gonlunde-taht-kurabilecek-26-ayi-geride-biraktik”-(3).jpgahmet-arslan-“insanimizin-gonlunde-taht-kurabilecek-26-ayi-geride-biraktik”-(4).jpg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler