Arslan ve Fakıbaba Kars’tan İnce’ye cevap verdi

Arslan ve Fakıbaba Kars’tan İnce’ye cevap verdi

Bakan Arslan isim vermeden Cumhurbaşkanı adayı İnce’yi eleştirirken, Bakan Fakıbaba ise “Şov yapmak adına bilmediğin şeyleri konuşma” dedi.

Volkan KARABAĞ / Kars Hakimiyet

Kars Tarıma Dayalı İhtisas Besi Organize Hayvancılık Bölgesi Temel Atma törenine katılan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)’nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce’ye cevap verdi.

Kars Tarıma Dayalı İhtisas Besi Organize Hayvancılık Bölgesi Temel Atma töreninin açılış konuşmasını yapan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, isim vermeden CHP’nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce’yi eleştirerek, “Ama birileri bu hesabı bilmediği için, sistemin nasıl yürüdüğünü bilmediği için zahmet edip dönüp bilen birine de sormadığı için pot üstüne pot kırıyor, milletin gözünde de gülünç duruma düşüyor.” dedi.

Bakan Fakıbaba’dan mazot desteği ile ilgili bilgi vermesini ve bilmeyenlerin gidip yalan yanlış milletin kafasını da karıştırmaması isteyen Bakan Arslan, “Değerli Bakanım siz Türkiye’nin her yerinde burada olduğu gibi hükümetlerimiz adına sayın Cumhurbaşkanımızın talimatlarını yerine getirmek adına çiftçimizi üreticimizi destekliyorsunuz. Çiftçiyi desteklemek adına mazot desteği veriyorsunuz. Değerli Bakanım biraz anlatın lütfen, hele bilmeyenlere biraz daha anlatın. Adam traktörü yanaştırıyor pompaya diyor ki ‘vallaha bu kadar para verdim’ bilmiyor ki uygulama şöyle yürüyor; değerli Bakanım traktörcüyü uğraştırmıyor, pompacıyı uğraştırmıyor diyor ki; kardeş kaç dönüm arazi ektin? şu kadar dönüm, kaç metrekare başına kaç litre mazot gider? şu kadar mazot. Hesabını yapıyor, günün sonunda da diyor ki; al sana mazot desteği, mazot desteğini veriyor. Ama birileri bu hesabı bilmediği için, sistemin nasıl yürüdüğünü bilmediği için zahmet edip dönüp bilen birine de sormadığı için pot üstüne pot kırıyor, milletin gözünde de gülünç duruma düşüyor. O yüzden değerli Bakanım elbette ki siz bu işin uzmanısınız, ekibiniz uzmanı, Allahtan çiftçimiz bu işi iyi biliyor ama lütfen yine de anlatın bilmeyenlerde öğrensin, gidip yalan yanlış milletin kafasını karıştırmasın.” ifadelerini kullandı.

“Şov yapmak adına bilmediğin şeyleri konuşma” diyen Bakan Fakıbaba’da, “Sayın Muharrem İnce ve sayın Kemal Kılıçdaroğlu da diyor; ‘Fakıbaba sen anlamıyorsun, bilmiyorsun, yalancısın’ diyor ben hiçbir zaman Cumhurbaşkanı adayı olmuş bir kişiye yalancısın diyemem, bilmiyorsun diyorum. Şov yapmak adına bilmediğin şeyleri konuşma diyorum. Destekler ürüne verilir kardeşim. Desteklerin nasıl verildiğini benden daha iyi biliyorsunuz. Bu bize Cumhurbaşkanımızın ve Başbakanımızın talimatıydı; ‘Yarısı Bizden, Yarısı Sizden’ inşallah 24 Haziran seçimlerinden sonra da ‘Yarısı Bizden, Yarısı Sizden’ destekleri hiç tahmin etmeyeceğiniz kalemlerde ortaya çıkacaktır. AK Parti yalan söylemez, Ahmet Fakıbaba AK Parti’nin bir bakanı olarak yalan konuşmaz. Destekler şöyle olur; 1 dönüm buğday eken bir kişinin tüketeceği mazot miktarı 6 litredir, bu mısırda, patateste 10 litredir, bu çeltik ve pamukta 20 litredir. 1 dönüm pamuk veya çeltik ektiğinizde harcadığınız 20 litrenin 10 litresini veriyoruz. Bizim pompayla, depoyla işimiz yok. Sayın İnce ben hiçbir zaman böyle uygun görmem sen şöyle yapıyorsun böyle yapıyorsun ama şov yapmamak lazım.” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından dualarla Kars Tarıma Dayalı İhtisas Besi Organize Hayvancılık Bölgesinin temeli atıldı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler