Dallı: “Bölgemizdeki Kızılay şubeleri Erzurum’a bağlanıyor ”

Dallı: “Bölgemizdeki Kızılay şubeleri Erzurum’a bağlanıyor ”

Kızılay Kars Şube Başkanı Necati Dallı, Kars ile birlikte Iğdır, Ağrı ve Ardahan şube başkanlıklarının da Erzurum’a bağlandığını açıkladı.

Sadece Kars Şube Başkanlığının Erzurum’a bağlanmadığını belirten Dallı, Iğdır, Ağrı şube Başkanlıklarının da Kars ile birlikte Erzurum’a bağlandığını ve Ardahan Şube Başkanlığının ise bağlanma kararının alındığını söyledi.

Kapatılma kararının sadece Kars Şube Başkanlığının faaliyet gösteremediği için alınmadığını ve Kızılay’ın daha iyi hizmet verebilmek için şube bazında küçülmeye gittiğini söyleyen Dallı, bazı internet haber sitelerinde yapılan haberlerin doğru olmadığını savundu. Kızıl Genel Başkanlığının aldığı bir genel karar gereği Dallı, Kars ile birlikte birçok şubenin belli bölge başkanlıklarına bağlanıldığını söyledi.

Kızılay Kars Şube Başkanlığının 2018 yılı içerisinde hiçbir faaliyet göstermediği için Erzurum’a bağlandığı yönünde yapılan haberlerin gerçeği yansıtmadığını da açıklayan Necati Dallı, bizzat kendi girişimleri sonucu Kars Kızılay Kan Toplama Biriminin Kars’ta açıldığını söyledi.

Türk Kızılay’ın ülke genelinde bu kararı aldığını da söyleyen Necati Dallı: “Kars ile birlikte Iğdır, Ağrı ve Ardahan şubelerin de Erzurum Kızılay Bölge Başkanlığına bağlanacak. İddia edildiği gibi sadece Kars Şube Başkanlığı faaliyet göstermediği için kapatılmıyor. Görevde olduğumuz süre içerisinde çeşitli faaliyetler gerçekleştirdik. 15 Temmuz Demokrasi nöbetlerinde, anma günlerinde, Sarıkamış Şehitlerini Anma etkinliklerinde ikram çadırları kurduk. Sünnet şölenleri yaptık. Genel merkezinin talimatları doğrultusunda tüm faaliyetlerimizi yerine getirdik. İhtiyaç sahibi vatandaşlara yardımlar ulaştırdık. Kiraya verdiğimiz hamam, düğün salonu ve dükkanların kiralarının düzenli olarak aldık ve genel merkeze gönderdik. Karslı İşadamı İsmail Aytemiz tarafından bağışlanan ambulans cenaze aracı olarak sayısız vatandaşa hizmet verdi. Şubemiz bünyesinde yıllardır hizmet veren iki çalışanımız da mağdur edilmeyecek. Bundan sonra da bu türden işlemleri Erzurum Şube Başkanlığı yürütecek. Türk Kızılayı bundan sonrada Ülkenin ve dünyanın her yerinde mazlumların ve mağdurların yanında olmaya devam edecek” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler