Düve desteği başvuruları bugün sona eriyor

Düve desteği başvuruları bugün sona eriyor

Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Dr. Hüseyin Düzgün, 8 Mayıs’ta başlayan yüzde 30 hibeli düve desteklememe başvuruların bugün sona erdiğini duyurdu.

Volkan KARABAĞ / Kars Hakimiyet

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından TÜRKVET'e 1 Ocak 2018 tarihinden önce kayıtlı sığır işletmesi olan yetiştiricilere, en az 20 baş, en çok 100 baş düve alım bedelinin yüzde 30'u hibe olarak verilecek.

Bu yıl için başvuruların 30 gün süre ile 6 Haziran’a kadar kalacağını hatırlatan Müdür Düzgün: "Bakanlıkça yetiştirici bölgesi olarak belirlenen illerde ve Bakanlıkça belirlenen mera, iklim yapısı, yetiştirici kültürü uygun diğer illerde TÜRKVET'e kayıtlı sığır işletmesi olan yetiştiricilere, en az 20 baş, en çok 100 baş düve alım bedelinin yüzde 30'unun hibe olarak verilecek. Bu yıl için başvurular 08 Mayıs-06 Haziran 2018 tarihleri arasında 30 gün süreyle alındı ve bugün son gün.

Düveler, düve yetiştirici merkezlerinden, hastalıklardan ari işletmelerden, Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğünden (TİGEM), damızlık sığır yetiştirici birliklerinden, süt üretici birlikleri ile Tarım Kredi Kooperatifleri (TKK) ve iştiraklerinden temin edilir.

Yetiştiricilerimiz başvurularını bağlı oldukları İl/İlçe Müdürlüklerimize yapabileceklerdir. Tarım ve Hayvancılık alanında bölgemiz ve ülkemiz için yüksek katma değer oluşturan ilimiz için çok faydalı olacağına inandığımız bu projeye ilimiz yetiştiricilerinin rağbet göstereceğine inanıyor ve ilimiz için hayırlı olmasını diliyor. Üreticilerimize 06 Haziran 2018'in son gün olduğunu unutmamaları konusunda uyarıyorum” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler