Genelge yayınlandı

Genelge yayınlandı

Kars Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Kars İl Eylem Planı Genelgesi yayınlandı. Yayınlanan genelde şöyle:

Kadına yönelik şiddetle mücadele; çok yönlü, bütüncül bir yaklaşımı ve toplumun tüm kesimlerinin ortak ve kararlı mücadelesini gerektirir. Kurumlar arası etkin işbirliğinin sağlanması bu açıdan önemlidir.

Ülkemizde kadın-erkek eşitliğinin sağlanması, kadının insan haklarının korunması ve güçlendirilmesi ile kadına yönelik şiddetle mücadele konusunda önemli yasal düzenlemeler gerçekleştirilmiştir. Ancak şiddetle mücadelede yasal düzenlemeler kadar bu düzenlemelerin etkin şekilde uygulanması, konu hakkında toplumsal farkındalığın ve duyarlılığın arttırılması büyük önem taşımaktadır.

Kars Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele İl Eylem Planında yer alan “Kadına Yönelik Şiddet Ve Aile İçi Şiddetle Mücadele Konularında Yerel Düzenlemelerin İlgili Mevzuatla Uyumlaştırılması” hedefi gereği hazırlanan Valilik Genelgesi 16 Mayıs günü (Kars Valiliği ve Kars Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü İnternet sitelerinde) yayınlanmıştır.

Genelgede 01.01.2018 Tarihinde yürürlüğe giren 2018-2021 yılları arasını kapsayan çalışmaları Kars Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ve bağlı Kuruluşu Şiddet Önleme ve izleme Merkezi Müdürlüğü Tarafından koordine edilen "Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Kars İl Eylem Planı"na da yer verilmiş olup, eylem planı kapsamında yürütülen tüm iş ve işlemlerde de yine tüm Kamu Kurum ve Kuruluşlarının, Belediyelerin ve Üniversitelerin kendi çalışma alanları açısından gereken sorumluluğu üstlenmeleri ve gereken hassasiyeti göstermelerinin büyük önem taşıdığı da vurgulanmıştır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler