Kars Ticaret Borsası Belediyeye yüklendi

Kars Ticaret Borsası Belediyeye yüklendi

Kars hayvan borsasına el atmayan belediyeye tepki gösteren Borsa Başkanı Metin Durmuş Kars'ta belediyenin hiçbir faaliyette çalışmada bulunmadığını ifade ederek tepki gösterdi.

Kars’ta en büyük sorunlardan birisi olan hayvan pazarındaki alanın çamur sorununa el atmayan belediyeye tepki gösteren Durmuş, Vali Rahmi Doğan'dan yardım istedi. Hayvanlarını satmak için pazara giden besicilerin en büyük sorunu pazar alanının çamur olması idi ancak bu duruma sessiz kalan Kars Belediyesi pazarda yapması gereken çalışmayı yapmayınca Kars Valisi Rahmi Doğan'ın talimatıyla  vatandaşların daha fazla mağdur olmamaları adına borsa başkanının da talebi ile çamur deryasını ortadan kaldırmak için stabilize yol yapımında kullanılan  yol yapım malzemesi döktürüldü. Özellikle yağmur yağmasıyla birlikte hayvan pazarında oluşan çamur besicileri ve hayvan pazarına gidenleri canından bezdirmişti. İl Özel İdaresi ekipleri Kars hayvan borsasında yaşanan çamur sıkıntısını yaptığı çalışma ile ortadan kaldırdı.

Kars Ticaret Borsa Başkanı Metin Durmuş yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: "Yıllardır Kars Hayvan borsası çamur deryasına dönmüş vaziyetteydi. Bu nedenle pazara gelen vatandaşımızın yüzüne bakamıyorduk. Kars Belediye Başkanına defalarca gidip gelmemize rağmen bir sonuç çözüm üretmedi. Burada yaşayanlar sanki insan değil hayvan bu çamur deryasının içerisinde insanlar sabahları geldiğinde bizlerin yanına gelerek başkanım bu çamur ne ? Bende baktım çaresiz kaldım; Sayın Valim Rahmi Doğan’a telefon açtım, Allah bin kere sayın valimizden razı olsun özel idare ekiplerine talimat verdi ve çamuru önleyici toprak malzemesi gönderdi. Özel idare ekipleri malzemeyi dökerek düzelttiler biz borsa yöneticileri sabah pazar alanına geldiğimizde bütün esnafımız ve vatandaşlar başkanım babanıza rahmet çamurdan kurtulduk dediler. Bende esnafıma ve vatandaşlara benim babama rahmet değil Vali Rahmi Doğan'ın babasına rahmet okuyun. Bu hizmeti Vali Rahmi Doğan yaptı dedim. Bu valinin görevi değildi ancak Vali Doğan yaptı, bu belediyenin göreviydi. Biz dün buraya bir silindir istedik belediye onu bile vermedi. Bizzat belediye başkanını aradım  ama yine de göndermedi. Ben Kars'ta 30 yıllık esnafım daha Kars'a böyle bir vali gelmedi ve buradan sesleniyorum; Vali Rahmi Doğan'ın arkasından konuşan, hakkında konuşan terbiyesiz ve ahlaksız insanlardır. Bu Vali çalışkan bir vali. Bunun görevi değildi yine de insanlarını çamurdan kurtarmak için çabaladı ve gereğini yaptı. Bakın özel idareden iş makinelerini göndererek burada bu çalışmayı yaptı. Allah valimizden bin kere razı olsun, rezil durumda olan pazarı düzeltti ve halkın hizmetine sundu. Kars'ta belediye yok ancak bol bol onun bunun hakkında konuşanlar var. İş yapanın hakkında konuşanlar var, hiç kimse Vali Rahmi Doğan'ın arkasından konuşamaz. Vali Doğan adam gibi adam, insan gibi insan. Pazar esnafını çamurdan kurtardı ben buradan borsa yönetimi ve borsa esnafı adına Vali Rahmi Doğan'a çok çok teşekkür ediyorum" açıklamasında bulundu.

Ticaret Borsası Başkan Yarımcısı Güven Bakırhan da bir açıklama yaparak şu ifadeleri kullandı. "Sayın Valimiz Rahmi Doğan'a teşekkür ederim. On yıldır biz bu pazarda adeta çamur içinde yaşıyorduk. Kars'ta seçilmişler hiçbir gün bu Pazar alanına el atmadı. Bir çok girişimimiz olmasına rağmen yeni yapılan pazar alanını bitirmiyorlar. Adeta ipe un seriyorlar. Ben başta Belediye başkanı ve diğer seçilmişleri eleştiriyorum ancak her zaman Kars halkının yanında olan ve bire bir onların sorunlarına çözüm olan Vali Rahmi Doğan'a çok teşekkür ediyorum Kars İl Özel İdaresine teşekkür ediyorum."

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler