Kars Ticaret ve Sanayi Odası kurumsal logosu değişti

Kars Ticaret ve Sanayi Odası kurumsal logosu değişti

Kars Ticaret ve Sanayi Odası kurumsal logosu değişti.

Volkan KARABAĞ

Logo değişikliği ile ilgili olarak açıklama yapan Başkan Ertuğrul Alibeyoğlu, mevcut logonun ili yansıtan özelliklerinin bulunmaması ve genel itibari bakanlıkların kullanmış olduğu logolara yakın olması nedeni ile logo tescillenmesi başvurusunda tescil edilmesinin mümkün olmaması sebebi ile değişiklik yapılmasına karar verildiğini söyledi.

İlin sanayi, tarih, turizm ve kristal kar özellikleri dikkate alınarak bir çalışma yapıldığını belirten Başkan Alibeyoğlu, "TOBB'a bağlı 365 Oda ve Borsa, farklı logolara sahip. Kurumsal bütünlük ve ilin öne çıkan özelliklerine uygunluk düşüncesiyle logo çalışması yaptıklarını dile getirdi. Sözlerinin devamında Başkan Alibeyoğlu: “KATSO olarak yeni kurumsal logomuzda ilimizin tarihi turistik ve kristal kar özelliklerini ön plana çıkaran ve bunun yanında sanayici üyelerimizin sanayi çarkı ile temsil edildiği bir logo tasarladık.” Sözlerine yer verdi.

Logo çalışmaları için öncelikle Oda Meclis Kurulu içerisinden Logo kabul komisyonu oluşturduklarını, yapılan çalışmalar için üye görüşlerini de aldıklarını dile getiren Alibeyoğlu; “Logomuzun temelini, ticaret geleneğimizin temeli olan ahilik geleneğine oturtmak istedik. Logomuzun rengi mavi renktir. Logomuzda Kale siluetini, 1923 yılından beridir Oda hizmet binası olarak kullanılan aynı zaman ilimizin tarihi dokusunu yansıtan hizmet binamızı, Kars ile özdeşleşen kristal kar portresini ve sanayici üyelerimizi temsil eden sanayi çarkını kullandık. Çalışmaların tamamlanmasının ardından Kars Ticaret ve Sanayi Odası’nın yeni logosunu belirledik.” sözlerini dile getirdi.

Bundan sonraki süreçte, logonun tescillenmesi için ilgili mercilere başvuru yapacaklarını dile getiren Alibeyoğlu, Kars Ticaret ve Sanayi Odası logosunun ilimize ve Odamıza hayırlı olmasını temenni etti.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler