Kars Valisi Rahmi Doğan, gazetecilerle vedalaştı

Kars Valisi Rahmi Doğan, gazetecilerle vedalaştı

Yaklaşık 30 aydır Kars’ta Valilik görevini yürüten Rahmi Doğan birlikte çalıştığı yerel ve ulusal basın mensuplarıyla bir araya gelerek vedalaştı.

Volkan KARABAĞ

Kars Valiliği İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğünden Hakkı Karakoç'un da bulunduğu vedalaşma programında Vali Doğan gazetecilerden bugüne kadar kırılmadığını ifade ederek helallik istedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yayınlanan son Valiler kararnamesiyle Hatay’a atanan Kars Valisi Rahmi Doğan, Pazar günü Kars’tan ayrılacak.

Cumartesi günü ayrılmayı planladığını ifade eden Vali Doğan, “65. Dönem Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan Cumartesi günü Kars’a geliyor ve beni de yolcu etmek istediğini söyledi. Bu yüzden gidişimi Pazar günü olarak ayalardım.” dedi.

1 Haziran 2016 kararname ile Kars’a geldiğini söyleyen Vali Doğan, zaman zaman istenmeyen şeyler olduğunu da ifade ederek genel olarak oldukça memnun ayrıldığını söyledi.

Kars halkından hiçbir zaman incinmediğini söyleyen Vali Doğan, “Sokakta, caddede, parkta, yolda nerede görsem aynı muhabbeti, aynı sevgiyi Kars halkından gördüm, hala daha da görmeye devam ediyorum. Mesajlarla, telefonlarla, karşılaştığımız anda halkın bize karşı sevgisi, muhabbeti çok ciddi anlamda onu hissediyorum. Bu beni çok büyük bir yük altına soktu. Çünkü gideceğimiz yerdeki hem sosyal medya grupları hem oradaki yere basın halkın burada bize karşı ilgisini, sevgisini, muhabbetini görünce oradaki beklenti çok yükseldi. Dolayısıyla oradan gelen, oradan iletilen gördüğüm mesajlarla çok ciddi bir beklenti var. Ben bu yüzden Kars halkına hemşerilerime çok teşekkür ediyorum. Biz Kars’tan görev itibariyle ayrılıyoruz ama gönül itibariyle ayrılmıyoruz. İnşallah yine gelip gideceğim. Ben genelde ayrıldığım yerlere çok gitmem ama Kars bunu istisna tutuyorum. Kars’a özellikle kışın Sarıkamış’a yazın da fırsat buldukça gelmeyi planlıyorum. Bu sadece benim şahsi kararım değil, aile olarak, ailecek bir işte eşim ve çocuklarım da aynı kanaatteler. Onlarla özellikle kışın Sarıkamış’a gelmeyi planlıyorum.” diye konuştu.

Kars’a bir takım şeyler yaptıklarını anımsatan Vali Doğan, “Daha fazlasını yapabilirdik ama bir takım şartlardan dolayı, şehrin dinamiklerinden dolayı yapamadıklarımızda var ama son güne kadar da çalışmalarımıza devam ediyoruz. Kararnamemiz çıkmış bulunmasına rağmen inşallah Cumartesi günü Bakan beyin gelmesiyle birlikte Vali Lala Mustafa Paşa Çeşmesini açacağız ve artık ondan sonra da ayrılacağız.” şeklinde konuştu.

“Her dokunduğumuz yer Kars’a Karslıya hizmet olarak birkaç kat çarpan etkisiyle döndü” ifadesini kullanan Vali Doğan, “Ben keyif aldım, zevk aldım, mutlu oldum yani iş yapmak bana çok müthiş bir keyif ve haz veriyor, yaptıkça mutlu oluyorum, yeni projeler ürettikçe mutlu olan bir insanım. İsabetsiz işte boş bir yatırım yaptık mı diye baktığımda da öyle bir yatırımımızın olmadığını görüyorum. Her dokunduğumuz yer Kars’a Karslıya hizmet olarak birkaç kat çarpan etkisiyle döndü. Bu benim açımdan da şehir açısından da çok sevindirici bir durum ama şehirdeki bir takım eksikliklerden dolayı bu Bakan bey vardı, Bakan bey ile birlikte yaptığımız bu çalışmada işte diğer faktörler, aktörler eğer bu çalışma içerisinde yer almış olsaydı bu ivme çok daha fazla olacaktı.” dedi.

30 aydır Kars’ta olduğunu anımsatan Vali Doğan sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu süre içerisinde göreve başlarken eski Ulaştırma Bakanımızı ziyaret ettim ve bana şunu demişti; ‘Bende yeni bakanım, sende yeni valisin. Başarı da başarısızlıkta ikimizin’ demişti. Dolayısıyla bu 30 aylık süre içerisinde sayın Bakanımın çok ciddi destekleri ile güzel çalışmalar yaptık. Ben burada sayın Bakanıma öncelikle şükranlarımı sunuyorum. Kars için gerçekten büyük bir şahsiyet, Kars’ın yetiştirdiği nadir evlatlardan bir tanesi dolayısıyla sayın Bakana sahip çıkmak lazım. Getirmiş olduğu yatırımlar, kaynaklar da zaten bunun göstergesi.”

Ülkenin en büyük operasyonlarının sürdüğü Hatay’a görevlendirilmekten onur ve şeref duyduğunu kaydeden Vali Doğan, “Ben herkese buradan elveda diyorum, Allah herkesin işini gücünü rast getirsin. Bu kadar süre içerisinde varsa bir tatsızlık ben helallik diliyorum. Ben Kars halkına hakkımı helal ediyorum, bunu gönül rahatlığı içerisinde söylüyorum. Hiçbir kırgınlık, küskünlük olmadan mutlu bir şekilde Kars’tan ayrılıyorum. İnşallah gittiğimiz yerde de hayırlı hizmetler yaparız diye düşünüyorum. Memleketin bir parçasıdır, sıkıntılı bir bölgesidir. Bizi tercih etmiş olmaları, bu bölgeye bizi görevlendirmiş olmaları ve o emaneti teslim etmiş olmaları da benim için ayrıca bir onurdur, şereftir. Çünkü o bölge şuanda bu memleketin yürüttüğü en büyük operasyonun olduğu bir bölge. Dolayısıyla hem Afrin hem İdlib operasyonları Hatay ilinden yürüyor. Böyle mesuliyetli bir göreve bizim tercih edilmiş olmamız, ‘bu işi Kars Valisi Rahmi Doğan yapar’ denmiş olması benim için de ayrıca bir gurur oldu. Bunu da burada ifade etmek istiyorum ve hepinizden helallik istiyorum.” dedi.

Pazar günü sabah saatlerinde Kars’tan ayrılacağını yineleyen Vali Doğan, “Sivas’a gideceğim. Sivas’ta babamı ziyaret edeceğim, biraz onun yanında kalıp hayır duasını almak istiyorum. Ondan sonra da Hatay’daki vali beyin ayrılmasına göre de gidip görevimize başlayacağız. Tahminime göre inşallah Kasım ayının ortaları gibi Hatay’daki görevimize de başlarız.” diye konuştu.

Kars’ı şuan terörle anan bir kimsenin olmadığını dile getiren Vali Doğan, “En son 2 yıl önceki çatışmada bir şehidimiz olmuştu, onun dışında bugüne kadar hiçbir zayiat vermedik kulağına kurşun ve hep teröristi imha ettik. Bugün itibariyle Kars’ın terör ve güvenlik sorunu kalmamıştır. Bu da insanların buraya akın akın gelmesine sebep oluyor.” ifadesini kullandı.

Kars Kuzeydoğu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ercüment Daşdelen, Vali Rahmi Doğan’a Kars’a yapmış olduğu yatırımların anısına teşekkür ederek plaket verdi.

Vali Doğan daha sonra basın mensuplarıyla sohbet ederek hatıra fotoğrafı çektirdi.

kars-valisi-rahmi-dogan,-gazetecilerle-vedalasti-(1).jpgkars-valisi-rahmi-dogan,-gazetecilerle-vedalasti-(2).jpgkars-valisi-rahmi-dogan,-gazetecilerle-vedalasti-(3).jpgkars-valisi-rahmi-dogan,-gazetecilerle-vedalasti-(5).jpgkars-valisi-rahmi-dogan,-gazetecilerle-vedalasti-(4).jpg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler