Kars Valisi Türker Öksüz: “Valiliğimiz kapısı bütün vatandaşlarımıza açıktır”

Kars Valisi Türker Öksüz: “Valiliğimiz kapısı bütün vatandaşlarımıza açıktır”

Kars’a Vali olarak atanan Türker Öksüz, “Valiliğimizin kapısının bütün vatandaşlarımıza açıktır.” dedi.

Volkan KARABAĞ

2018/202 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi Kars’a Vali olarak atanan Türker Öksüz, eşi Meral Öksüz ile birlikte bugün havayoluyla Kars’a geldi.

Kars Harakani Havalimanında ve Kars Valiliği Makam2’de protokol üyeleri tarafından karşılanan Vali Türker Öksüz, gazetecilere bir açıklama yaparak, “Valiliğimizin kapısının bütün vatandaşlarımıza açık olduğunu burada ifade etmek isterim. Bizim anlayışımız fakir fukarayı, garip gurebayı Cenab-ı Hakk’ın emaneti kabul eden bir anlayıştır.” dedi.

“Öncelikle şahsımı bu onurlu göreve layık gören sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a şükranlarımı sunuyorum, yine sayın İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu’ya teşekkürlerimi iletiyorum.” ifadesini kullanan Vali Öksüz, “Devlet hizmeti, bir bayrak yarışı gibidir. Bu bayrağı bir gün devralırsınız, vakti saati geldiğinde de bir başka arkadaşınıza devredesiniz. Bizler de bugün, kadim medeniyetlerin beşiği olan, farklı kültürlere, medeniyetlere ev sahipliği yapmış olan ve hala farklılıkların bir arada, kardeşçe yaşadığı Kars ilimizde, bu hizmet bayrağını, devralmaya geldik. Hayat iline tayin olan sayın Rahmi Doğan valimize de gıyabında ve huzurlarınızda, şehrimize yapmış olduğu hizmetler için şükranlarımızı sunuyor, yeni görevinde başarılar diliyoruz. Cenab-ı Allah hem kendisinin, hem bizlerin yardımcısı olsun.” diye konuştu.

Yeni göreviyle birlikte kader birliği yaptığını ifade eden Vali Öksüz, “Türkiye’nin çok özellikli bir döneminde sizlerle bir araya gelmiş ve bana sorarsanız bir kader birliği yapmış bulunuyoruz. Türkiye bugün bir yandan bütün terör örgütleri ile olan mücadelesini kararlılıkla sürdürmekte, bir yanda da hem her alanda kalkınma mücadelesini devam ettirmektedir. Bütün bunları yaparken, sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde yepyeni bir dönüşüm ve değişim hamlesini gerçekleştirmektedir. Bunlar önemli süreçlerdir. Elbette ki bu zor ve meşakkatli süreçte zorlukların verdiği kenetlenmeyi en üst seviyede tutmayı başarırsak, işte o zaman gelecek nesillere problemsiz, kalkınmış, kardeşliğini pekiştirmiş, çocukların huzur ve güven ortamında yetiştiği müreffeh bir Türkiye bırakabiliriz. Türkiye’nin her şehri elbette ki hem kendine ait bir potansiyele hem de ağır sorumluluklara sahiptir. Kars ilimiz, hem tarihten getirdiği medeniyet birikimiyle, hem de sahip bulunduğu coğrafi konum itibarıyla her ikisine de sahiptir.” ifadesini konuştu.

Hedeflerinin, Kars’ın potansiyelini, en üst seviyeye çıkarmak olduğunu kaydeden Vali Öksüz, “Biraz önce, ‘Kader Birliği yaptık’ şeklinde bir ifade kullandım. Makamlar milletimizden ayrı ve uzak yerler değildir. Vali olmak, Belediye Başkanı olmak, Kaymakam olmak, aslında milletimizle bir kader birliği yapmak demektir. Zaten Ebu’l Hasan-ı Harakani Hazretlerinin olduğu bir yerde, bizlerin makam sahibiyiz demesi de edebe uygun düşmez. Sayın Cumhurbaşkanımızın da sık sık ifade buyurdukları gibi bizler milletin evlatlarıyız, millete efendi değil, hizmetkar olmaya gelmiş insanlarız.” şeklinde konuştu.

“Biz nereye hizmetkar olmaya geldiğimizi çok iyi biliyoruz.” ifadesini kullanan Vali Öksüz, “Bu şehir bundan 103 yıl önce vatan ve istiklal mücadelesi için canlarını veren şehitlerin yaktığı ışığın hala her karış toprağını ışıl ışıl aydınlattığı Sarıkamış Şehitlerinin diyarıdır. Kars, şehrindeki farklı kültürlerin, farklı anlayışların ama aynı vatan sevdasıyla, aynı imanla dolu yüreklerin bu ülkeye katacağı çok şeyler vardır. Kars, sadece soğuğuyla, Sarıkamış’ın acı hatırasıyla bilinen bir il olmamalıdır. Tarihi Camileriyle, Saraylarıyla, Ani Antik Kentiyle, hayvancılık ve süt üretiminde kendi markasını oluşturmayı başarabilmesiyle, Doğu Cephesi Komutanı Kazım Karabekir Paşayla, şehrin manevi sahibi Ebu’l Hasan-ı Harakani Hazretleriyle, turizmde marka kent olmuş kimliğiyle, ülkemizin Kafkaslara açılan kapısı niteliğiyle, Doğu Ekspresi turlarıyla ve 7 bin yıl öncesine giden yerleşik tarihiyle anılmalıdır. Bunu tek başına veya sadece devlet tarafıyla gerçekleştirebilmek mümkün değildir. Bunu ancak Valiliğimizle, Kaymakamlıklarımıza, Belediyelerimizle, Üniversitemizle, sivil toplum kuruluşlarımızla, dernek ve vakıflarımızla, ticaret odalarımızla, yerel basınımızla işbirliği ve iletişim içinde, hep birlikte kararlı ve heyecanlı bir çalışmayla başarabiliriz. Özellikle proje üreten, projeleri takip eden, sadece gelir getiren değil, insanımızı odak noktası yapan projelere de yer veren halkımızın hayatını kolaylaştıran, sorunları takip eden ve en kısa sürede çözen, sonuç almaya odaklanmış bir idari anlayış içinde olacağımızı buradan ifade etmek istiyorum ve bu yolda yalnız yürümeyeceğime de yürekten inanıyorum.” dedi.

Vali Öksüz konuşmasını şöyle sürdürdü: “Valiliğimizin kapısının bütün vatandaşlarımıza açık olduğunu burada ifade etmek isterim. Bizim anlayışımız fakir fukarayı, garip gurebayı Cenab-ı Hakk’ın emaneti kabul eden bir anlayıştır. İnşallah hep birlikte yeni ve güzel bir yola çıkıyoruz. Allah bu değerli serhat şehre hayırlı hizmetler yapabilmeyi, dualar alabilmeyi, güzel hatıralar bırakabilmeyi, hayırla yadedilmeyi cümlemize nasip eylesin. Bu vesileyle, bütün şehitlerimizi ve Sarıkamış’ta fedayı can eden şehitlerimizi rahmetle minnetle anıyorum. Teşrifleriniz için tekrar teşekkür ediyor sizleri sevgi ve saygılarımla selamlıyorum.”

kars-valisi-turker-oksuz-“valiligin-kapisi-butun-vatandaslarimiza-aciktir”-(1).jpgkars-valisi-turker-oksuz-“valiligin-kapisi-butun-vatandaslarimiza-aciktir”-(2).jpgkars-valisi-turker-oksuz-“valiligin-kapisi-butun-vatandaslarimiza-aciktir”-(3).jpgkars-valisi-turker-oksuz-“valiligin-kapisi-butun-vatandaslarimiza-aciktir”-(4).jpgkars-valisi-turker-oksuz-“valiligin-kapisi-butun-vatandaslarimiza-aciktir”-(5).jpgkars-valisi-turker-oksuz-“valiligin-kapisi-butun-vatandaslarimiza-aciktir”-(6).jpgkars-valisi-turker-oksuz-“valiligin-kapisi-butun-vatandaslarimiza-aciktir”-(7).jpgkars-valisi-turker-oksuz-“valiligin-kapisi-butun-vatandaslarimiza-aciktir”-(8).jpgkars-valisi-turker-oksuz-“valiligin-kapisi-butun-vatandaslarimiza-aciktir”-(9).jpgkars-valisi-turker-oksuz-“valiligin-kapisi-butun-vatandaslarimiza-aciktir”-(10).jpgkars-valisi-turker-oksuz-“valiligin-kapisi-butun-vatandaslarimiza-aciktir”-(11).jpgkars-valisi-turker-oksuz-“valiligin-kapisi-butun-vatandaslarimiza-aciktir”-(12).jpgkars-valisi-turker-oksuz-“valiligin-kapisi-butun-vatandaslarimiza-aciktir”-(13).jpgkars-valisi-turker-oksuz-“valiligin-kapisi-butun-vatandaslarimiza-aciktir”-(14).jpgkars-valisi-turker-oksuz-“valiligin-kapisi-butun-vatandaslarimiza-aciktir”-(15).jpg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler