Kars’ta ilk bayramlaşma töreni AK Parti’de yapıldı

Kars’ta ilk bayramlaşma töreni AK Parti’de yapıldı

AK Parti Kars İl Başkanlığı'nda Kurban Bayramı münasebetiyle düzenlenen bayramlaşma törenine çok sayıda partili katıldı.

Volkan KARABAĞ

Kars temsilde artık sınır tanımadığını ifade eden AK Parti Kars İl Başkanı Adem Çalkın, “65. Dönemde hepimizin gururu olan sayın Ahmet Arslan Ulaştırma Bakanlığı görevini en iyi şekilde yerine getirdi. Şimdi de tekrar gurur vesilesi oldu ve Cumhurbaşkanımızın, Genel Başkanımızın A Takımında MKYK üyemiz oldu. Bu da bizim için Karslılar için gurur verici bir tablodur.” dedi.

Tarım ve Köyişleri Komisyon Başkanı Kars Milletvekili Prof. Dr. Yunus Kılıç, bu zamanların biraz duygusal, siyaset alanından biraz uzak geçen, bayramın bu güzelliğini paylaşmayı arzu ettiğimiz günler olduğunu ifade ederek, “Hepimizin birbirine daha fazla ihtiyaç duyduğu ve birbirimizle alakalı ülkemizdeki başkalarıyla alakalı bütün sıkıntıları unutmaya çalıştığımız ve geleceğimize güzel bakmaya çalıştığımız daha çok insanlık adına bir şeyler üretmeye ve yapmaya çalıştığımız bu duygular içerisinde olmamız gereken ve ülkemizin geleceğiyle alakalı çok güzel tasavvurlarda bulanacağımız ve bunun içinde dua etmemiz gereken aynı zamanda ülkemizin bugününe gelmesinde şehit olan, gazi olan, hayatlarının herhangi bir döneminde bu memleket ve bizler için fedakarlıklarda bulunmuş insanlara dua ettiğimiz, onları andığımız, yad ettiğimiz güzel günler aslında. O yüzden özellikle bu duygudan hareketle bu duygudan çıkmamak için de millet olarak dua etmemiz gereken günlerden geçiyoruz. Biliyorsunuz ülkemiz şükürler olsun bizim iktidarlığımızla beraber gelecekte arzu ettiğimiz ülkenin oluşmasına büyük emek vermiş bir teşkilat mensuplarıyız hemen hemen hepimiz. Birimiz biraz daha az, birimiz biraz daha çok ama amaç bir, hedef bir, gaye bir ve uğraş bir.” diye konuştu.

MKYK üyesi Kars Milletvekili Ahmet Arslan da herkesin burada bulunma önceliğinin bayramlaşma olduğunu belirterek, “Bu çatı altında milletimize hizmet kervanını yürütmek. Kars olarak, Karslılar olarak gururluyuz. Çünkü sadece ilimize sadece merkez dahil 8 ilçemize, bir beldemize hizmet etmek ile yetinmiyoruz. Kars’ın temsilcileri olarak Türkiye Büyük Millet Meclisinde Tarım Komisyonunda ülkemizin tarımına, hayvancılığına, ormancılığına, köyişlerine yön verecek hizmetler geliştirirken ülkenin bütün çalışmalarında söz sahibiyiz, söz sahibi olmak yetmez, inşallah bu hizmet kervanının öncülerindeniz. O yüzden sizler adına Yunus hocama Meclis’teki çalışmalarında kolaylıklar diliyoruz. Biliyoruz ki o çalışmalar hem ülkemiz insanına hizmet etmeye yarayacak hem de tarım ve hayvancılık şehri olan Karsımıza hizmet edecek.” dedi.

Kendisinin 2011 yılından bu yana milletvekili olarak Kars’a hizmet ettiğini hatırlatan Arslan, “Milletvekilliğinden önce bürokrat olarak hem ülkemize hem ilimize hizmet etmeye çalışıyordum. Ancak 2 gün önceden itibaren Kars’ın sorumluluğu biraz daha arttı. Biz Kars adına, Karslılar adına siz saygıdeğer hemşehrilerimiz adına partimizin karar organı olan Merkez Karar Yürütme Kurulu’nda görev almaya başladık.” İfadesini kullandı.

Yerel seçimler için çalışmalara başladıklarını da ifade eden Arslan, bugüne kadar yerel seçimlerde görev alan tüm görevlilere teşekkür etti.

“Bayramın maneviyatından, Kurban kesmenin maneviyatından rabbim hepimizin yararlanmasını nasip eylesin” ifadesini kullanan Arslan, “Rabbim bundan sonraki günlerimizin de bayram tadında olabilmesi adına ailelerimizle, çoluğumuzla, çocuğumuzla, insanımızla, ülkemizle, dünyadaki mazlumlar ve mağdurlarla inşallah nice güzel günler geçirmeyi nasip eylesin. Hepiniz adına, hepimiz adına bütün hemşehrilerimizin, bütün ülkemiz insanlarının, dünya Müslümanlarının bayramını tebrik ediyoruz. Rabbim yar ve yardımcımız olsun. Rabbim bizi de sizi de mahcup etmesin.” dedi.

Konuşmaların ardından Arslan ve Kılıç AK Parti İl Teşkilatlarıyla birlikte bayramlaşma törenine katılan partililerle bayramlaştı.

kars’ta-ilk-bayramlasma-toreni-ak-parti’de-yapildi-(4).jpgkars’ta-ilk-bayramlasma-toreni-ak-parti’de-yapildi-(5).jpgkars’ta-ilk-bayramlasma-toreni-ak-parti’de-yapildi-(1).jpgkars’ta-ilk-bayramlasma-toreni-ak-parti’de-yapildi-(2).jpgkars’ta-ilk-bayramlasma-toreni-ak-parti’de-yapildi-(3).jpg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler