Kars’ta kaldırım çalışması sürüyor

Kars’ta kaldırım çalışması sürüyor

Kars Belediyesi tarafından Kazımpaşa Caddesinde başlatılan yol ve kaldırım çalışmaları devam ediyor.

Volkan KARABAĞ

Yeniden yapılmakta olan kaldırımlar, engelli vatandaşlarımız için geçişler ve şeritlerinin yanı sıra oturma banklarının da olabileceği şekilde devam ediyor.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Kars Belediyesi Fen İşleri ekipleri; “Kars’ımızın çehresini ve ilimize yakışmayan farklıkları ortadan kaldırarak çalışmalarımıza tüm hızıyla devam ediyoruz. Kaldırım çalışmalarımızı bugüne kadar ara vermeden devam ettik. Şimdi ise Kazımpaşa Caddesinin kaldırım yenileme çalışmasını sürdürüyoruz, çağdaş ve yaşanılabilir bir kent için, engelli vatandaşlarımıza uygun kaldırımları vatandaşlarımıza kazandırmak için çalışıyoruz. Yaptığımız kaldırım çalışmalarını öncelikle engelliler ve yaşlılarımızın can güvenliğini sağlayacak kaldırımları sağlayıp vatandaşımızın taşıt trafiğinin doğrudan içinde olmadan kaldırımda güvenli bir şekilde yürüyebilmesini sağlamaktır. Kars’ımızın hak ettiği modern bir görünüme kavuşturmak için çalışıyoruz. Her şey Kars için.” dediler.

Kars’ın modern bir görünüme kavuşacağını ifade eden Kars Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, “Şehrimizde oluşan aksaklıkları giderip modern ve çağdaş bir görünüme kavuşturmak için sürdürdüğümüz çalışmalarımız hızla devam etmektedir. Şehrin gelişip modern bir yapıya kavuşması için ihtiyaç bulunan bölgelerde kaldırım, sert zemin, kilit parke ve asfalt çalışmalarımız büyük bir hızla devam ediyor. Hedefimiz altyapı sorunu olmayan, modern, çağdaş bir Kars’tır.” ifadelerini kullandılar.

kars’ta-kaldirim-calismasi-suruyor-(3).jpgkars’ta-kaldirim-calismasi-suruyor-(2).jpgkars’ta-kaldirim-calismasi-suruyor-(1).jpg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler