Kars’ta spor kurs öğrencilerine spor kıyafetleri verildi

Kars’ta spor kurs öğrencilerine spor kıyafetleri verildi

İl Emniyet Müdürü Ümit Bitirik tarafından spor kurslarına katılan çocuklara spor kıyafeti ve çeşitli hediyeler verdi.

İl Emniyet Müdürü Ümit Bitirik, Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma  ve Destek Programı kapsamında, Toplum Destekli Polislik Şube  Müdürlüğü tarafından yapılan “Sporcu Gençlik Sağlıklı Gelecek” Projesi  töreninde, spor kurslarına katılan çocuklara spor kıyafeti ve çeşitli hediyeler verdi.

Kars Emniyet Müdürlüğü tarafından yürütülen “ÇOGEP Sporcu Gençlik Sağlıklı Gelecek” isimli proje ile dezavantajlı toplum kesimlerinin sosyal ve kültürel etkinliklere katılımlarına imkân sağlanarak, güvenli yaşama olumsuz olarak etki eden sosyal yoksunlukların azaltılması,  çocuk ve gençlerin topluma faydalı bireyler olarak yetiştirilmesi ve sosyal açıdan gelişmelerine imkân sağlanması amacıyla Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile koordineli olarak sosyal imkânlardan yoksun 100 çocuğa yönelik 02 Temmuz 2018 tarihinden itibaren 3 ay süreyle tekvando, halk oyunları, voleybol,  yüzme ve boks kursları düzenlenmeye başladı. Bu kapsamda Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü Salonunda İl Emniyet Müdürü Ümit Bitirk ve protokol üyelerinin katılımıyla spor kursları açılışı yapıldı.

Düzenlenen programda İl Emniyet Müdürlüğü spor kurslarına katılan çocuklara spor kıyafeti hediye edildi. Spor kurslarına katılan 100 çocukla Eylül ayı içerisinde Erzurum iline gezi düzenlenecek. Kursa katılacak öğrencilerin öğrenim gördükleri okullar ile ilgili kitap ihtiyacı olanlar belirlenip bu okullara toplamda bin adet kitap yardımı yapılacak.

kars’ta-spor-kurs-ogrencilerine-spor-kiyafetleri-verildi-(1).jpgkars’ta-spor-kurs-ogrencilerine-spor-kiyafetleri-verildi-(4).jpgkars’ta-spor-kurs-ogrencilerine-spor-kiyafetleri-verildi-(2).jpgkars’ta-spor-kurs-ogrencilerine-spor-kiyafetleri-verildi-(3).jpg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler