Kars’ta Spor Turu

Kars’ta Spor Turu

KARS GENÇLİK HİZMETLERİ VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ HAFTALIK FAALİYET

YELKEN
İlimizde Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanımız Sayın Ahmet ASLAN’nın destekleri ile Kars Valimiz sayın Rahmi DOĞAN’nın katkılarıyla İlimiz Çıldır gölünde Yelken branşında faaliyetlerimiz başlamıştır.

BOKS
16-22 Temmuz 2018 tarihleri arasında Kahramanmaraş ilinde yapılan Yıldız Erkekler Türkiye Ferdi Boks Şampiyonasına İlimizi temsilen katılan sporcularımızdan. Cihan TARHAN 75 kg. da Türkiye 3.sü oldu.

BOKS
Boks Federasyonu Başkanlığının 2018 yılı faaliyet programında yer alan Alt Minik Erkekler Türkiye Ferdi Boks şampiyonası 30 Temmuz -05 Ağustos 2018 tarihleri arasında Bayburt ilinde yapılacaktır. İlimizi temsilen 1 Antrenör 4 Sporcu katılacaktır.

BADMİNTON
28-30 Temmuz 2018 tarihleri arasında Erzurum ilinde düzenlenecek olan 15 Yaş Altı Türkiye Badminton Şampiyonası (Ranking Sistemi-Bölgesel) turnuvasına İlimizi temsilen 1 Antrenör,8 Sporcu katılacaktır.

TÜRKİYE SPORTİF YETENEK TARAMASI VE SPORA YÖNLENDİRME PROJESİ
Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında yapılan “İş Birliği Protokolü “kapsamında ülke genelinde yapılan Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora yönlendirme Projesinin birinci aşama test ölçümleri sonuçlanmıştır. Bu kapsamda İlimiz ve İlçelerde belirlenen 451 öğrenciye yönelik 14 Eylül 2018 tarihine kadar İl Spor Merkezleri bünyesinde Temel Hareketler ve Sportif Beceriler Eğitimi verilmeye başlanmıştır.

GENÇLİK MERKEZİ
Nasreddin Hoca (1208 - 1284) Türk halk bilgesi. Halk dilinde, duygu ve inceliği içeren, gülmece türünün öncüsü olmuştur. Bu kapsamında Nasreddin Hoca Festivali dolayısıyla ölümsüz fıkralarını gençlerimize ulaştırarak Sanal hayata kendini kaptırmış olan gençlere bir nebzede olsa Nasreddin Hoca fıkralarını hatırlatmaya çalıştık.
Sosyal medyanın kişiler arası etkileşimi güçlendirici, zayıflatıcı veya tamamlayıcı etkilerinden bahsederek gençlere ve ailelerine bu bağlamda bilgiler verildi.
Satranç hayat gibidir. Her parçanın kendi işlevi vardır. Bazıları zayıftır bazıları ise güçlü. Bazıları oyunun başında işine yarar bazıları oyunun sonunda ama kazanmak için hepsini kullanmak zorundasın. Aynen hayatta olduğu gibi satrançta da skor tutulmaz. Gençler satranç öğrenmeye devam ediyor.
Müzik Kulübümüz Bağlama Dersimiz Parmak Egzersizleriyle devam ediyor.
Merkezimizde spor yapıyorum. Unutmayalım ki sağlam kafa sağlam vücutta bulunur.
Resim yapmak; düşünceyi, duyguyu boya ile dışa vurmaktır. Pablo Picasso Merkezimizde yaz etkinlikleri kapsamında yağlı boya çalışması yaptık. Yağlı boya yapmak isteyen gençlerimize malzemeleri, resim tekniğini anlatarak alıştırma yaptık.

KAMP

➢ 26 Temmuz-01 Ağustos 2018 tarihleri arasında Mersin İlimizde Gençlik Liderlerimiz eşliğinde 25 Kız öğrencimizin katılımıyla Deniz kampı başlamıştır.

➢ 26 Temmuz-01 Ağustos 2018 tarihleri arasında Kırşehir İlimizde Gençlik Liderlerimiz eşliğinde 34 Kız öğrencimizin katılımıyla Doğa kampı başlamıştır.

➢ 26 Temmuz-01 Ağustos 2018 tarihleri arasında Samsun İlimizde Gençlik Liderlerimiz eşliğinde 44 Erkek öğrencimizin katılımıyla Doğa kampı başlamıştır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler