Salih Şahin

Salih Şahin

Kars’ta Trafik Komisyonu’nun düşündüren kararı! …

Kars’ta Trafik Komisyonu’nun düşündüren kararı! …

Kars’ta Trafik Komisyonu’nun düşündüren kararı! …

Hiç şüphesiz ki; trafik kuralları can ve mal güvenliği için çok gereklidir. Uyulmalıdır da…Ancak, bazı kararlar vardır ki; komik ve tartışılır olmaktadır. Kars’ta uygulanan bazı kararlar gibi…

Geçtiğimiz günlerde bir muhabir arkadaşım İnönü Caddesinden Cumhuriyet Caddesine geçişte çok uzun bir yol izlendiğini dile getirmişti. Zannedersem dikkate alınmıştır. Ben bir başka yola dikkat çekeceğim.

Düşününki; Atatürk ve Ordu Caddesinden gelip Gazi Ahmet Muhtar Paşa Caddesi’ne döneceksiniz. Cumhuriyet Meydanı, Atatürk heykelinden sola 50 metre dönüp bu caddeye dönersiniz. Oysa Atatürk Anıtı ve eski Cumartesi Pazarı bulunduğu için aracınızla sağa dönüp İnönü Caddesini takip edersiniz. Yani eski güzergah kapandı. Başka bir değişle 50 metrelik ara cadde tek yön oldu.

İnönü Caddesine dönen sürücüler Cumhuriyet Caddesine, devam edecek ileriden uzun yoldan sonra dönüp tekrar Gazi Ahmet Muhtar Paşa Caddesine dönecek. Yani 50 metre için 3 kilometrelik yol kat edilecek. Alpaslan Lisesi, Final Lisesi ile Orhangazi Lisesi’nin bulunduğu G.A.M.P Caddesine gidecek öğrencinin yolu uzayacak. Araç sürücüleri zaman kaybı ve yakıt kaybı yaşayacak. Zaman sıkıntısı trafik cezası yemesine neden olacak. Oysa kurallar kazaları önlemek, ekonomik ve zaman kaybını önlemek içindir.

Öte yandan İl Genel Meclisi eski binası yanında bulunan bazı esnaflar da bu uygulanan tek yön nedeni ile iş yapamaz olduklarını dile getirip imza kampanyası da düzenlemişlerdi.

Umarım Trafik Komisyonu bu 50 metre mesafeyi açar cezaların, zaman ve yakıt kaybının önüne geçer. Yoksa; esnaflarla sürücüler ve öğrenciler de perişan olacaklar.  

Hepinize iyi haftalar dilerim…    

Bu yazı toplam 5821 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Salih Şahin Arşivi