Kars’ta Yelkenler suya indi

Kars’ta Yelkenler suya indi

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme eski Bakanı Ahmet Arslan’ın girişimleriyle Kars’ta açılan Yelken Spor Kulübü öğrencileri yelkenlerini suya indirdi.

Volkan KARABAĞ

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme eski Bakanı Ahmet Arslan, TBMM Tarım ve Köyişleri Komisyon Başkanı Kars Milletvekili  Prof. Dr. Yunus Kılıç ve Vali Rahmi Doğan, Arpaçay Kütük Ev bölgesinde bulunan Kars Valiliği Yelken Spor Kulübü’nü ziyaret etti.

Yelken Spor Kulübü yetkililerinden çalışmalar hakkında bilgi alan Arslan daha sonra gazetecilere bir açıklama yaparak, “Özellikle 3 tarafı denizlerle çevrili ülkemizde denizciliği daha da sevdirilebilmesi adına AK Parti hükümetleri olarak birçok yerde benzer etkinlikler düzenledik. En son 65. Hükümet döneminde de yine burada Kabotaj Bayramı etkinliklerini çok sayıda katılımcının da katılımıyla hep beraber kutlamıştık. O günde söyledik, ‘Çıldır Gölünü sadece kışın değil yazın da biline bilirliğini ve yazın da etkinliklere sahne olabilmesi adına bundan sonra aktiviteler yapacağız’ demiştik. Ve nitekim Yelken Federasyonu ile birlikte gençlerimizin yetişmesi ve Çıldır Gölü’nde yelken sporunu yapabilmeleri adına da önemli bir mesafe kat ettik. Bu konuda değerli valime ve kaymakam arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Gerçekten öncelikle hocaların yetişmesi ve daha sonra onlarında burada gençleri yetiştirmeleri adına ciddi bir mesafe alındığı bugünde burada hocaların yetişmiş olması Kars’tan arkadaşlarımızın hoca olarak yetişmiş olması ve Karslı gençlerimizi yelken sporuyla buluşturuyor olmaları bizi ziyadesiyle memnun ediyor. İnşallah bundan sonra da gerek bu etkinliklerin yapılabilmesi adına imkan sağlaması gerekse gençlerimize destek olunması konusunda bugünden sonra da biz milletvekilleri olarak valimizle birlikte her türlü desteği vereceğiz. Çünkü amacımız gençlerin yetişmesi ve uluslararası arenada Kars adına boy göstermesi. Eminim ki yakın zamanda bu gençlerimizi Türkiye çapında yarışabilir, uluslararası arenada yarışabilir hale geldiklerini de göreceksiniz. Bu konuda biz üzerimize düşeni, bu güne kadar yaptık bugünden sonra da inşallah yapacağız. Tekrar huzurunuzda Yelken Federasyonu Başkanımız başta olmak üzere yönetimini ve değerli valime, vali yardımcımıza çok teşekkür ediyorum. Gerçekten bu sporun burada yaygınlaşabilmesi, Karslı gençlerin bu sporu yapabilmesi adına olağanüstü bir gayreti var. Bugün memnun olduğumuz bir gün, görüntü ziyadesiyle hoşumuza gidiyor ve mesajımız o ki; Çıldır Gölü Kars’ın, Ardahan’ın görülmeye değer bir değeri, kışın yaptığımız birçok etkinlikle beraber birçok misafir ağırlıyoruz ama yazın da inşallah daha fazla misafir ağırlamak adına etkinliklere devam edeceğiz.” dedi.

Kars Valiliği Yelken Spor Kulübünde 2 sporcu velisi olan Fatma Gümüş, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme eski Bakanı Ahmet Arslan’a yapılan bu çalışmalardan dolayı teşekkür ederek, bu kulübün biraz daha iyileştirilmesini ve mevcut bulunan 10 yelkenin arttırılmasını talep ettikten sonra, Arslan, yelken sayısını arttırarak 15’e çıkaracaklarını ifade etti.

Sporcu çocuklarımızı eğitimler almalarını için Ege’ye de göndereceklerini kaydeden Arslan, “Aynı zamanda can simitlerini ve can yeleklerini de alacağız. Çocuklarımızı belli periyotlarla Ege’ye göndereceğiz, orada da eğitimler alacaklar. Biz milletvekilimizle beraber Ankara’dan buradan da sayın Valimizle beraber çalışmaları yürüteceğiz. Yeter ki çocuklarımızın ufku genişlesin. Hepsinin milli sporcu olması gerekmiyor ama farklı bir dünya olduğunu görsünler ve o tecrübe ile buraya geri dönüp arkadaşlarına tecrübe aktarsınlar istiyoruz.” dedi.

kars’ta-yelkenler-suya-indi-(19).jpgkars’ta-yelkenler-suya-indi-(10).jpgkars’ta-yelkenler-suya-indi-(8).jpgkars’ta-yelkenler-suya-indi-(7).jpgkars’ta-yelkenler-suya-indi-(1).jpgkars’ta-yelkenler-suya-indi-(16).jpgkars’ta-yelkenler-suya-indi-(9).jpgkars’ta-yelkenler-suya-indi-(5).jpgkars’ta-yelkenler-suya-indi-(12).jpgkars’ta-yelkenler-suya-indi-(4).jpgkars’ta-yelkenler-suya-indi-(2).jpgkars’ta-yelkenler-suya-indi-(13).jpgkars’ta-yelkenler-suya-indi-(14).jpgkars’ta-yelkenler-suya-indi-(20).jpgkars’ta-yelkenler-suya-indi-(21).jpg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler