Kars’ta yüzde 30 hibeli düve alım desteği başvuruları başladı

Kars’ta yüzde 30 hibeli düve alım desteği başvuruları başladı

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından TÜRKVET'e  01.01.2018 tarihinden önce kayıtlı sığır işletmesi olan yetiştiricilere, en az 20 baş, en çok 100 baş düve alım bedelinin yüzde 30'u hibe olarak verilecek.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Kars İl Müdürü Dr. Hüseyin Düzgün konuya ilişkin yaptığı açıklamada; "Bakanlıkça yetiştirici bölgesi olarak belirlenen illerde ve Bakanlıkça belirlenen mera, iklim yapısı, yetiştirici kültürü uygun diğer illerde TÜRKVET'e kayıtlı sığır işletmesi olan yetiştiricilere, en az 20 baş, en çok 100 baş düve alım bedelinin %30'unun hibe olarak verileceğini belirterek sözlerine şöyle devam etti: Bu yıl için başvurular 08 Mayıs-06 Haziran 2018 tarihleri arasında 30 gün süreyle alınacaktır” diye konuştu. 

Düvelerin, düve yetiştirici merkezlerinden, hastalıklardan ari işletmelerden, Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğünden (TİGEM), damızlık sığır yetiştirici birliklerinden, süt üretici birlikleri ile Tarım Kredi Kooperatifleri (TKK) ve iştiraklerinden temin edilebileceğini belirten Düzgün, şunları kaydetti: “Yetiştiricilerimiz başvurularını bağlı oldukları İl/İlçe Müdürlüklerimize yapabileceklerdir. Tarım ve Hayvancılık alanında bölgemiz ve ülkemiz için yüksek katma değer oluşturan ilimiz için çok faydalı olacağına inandığımız bu projeye ilimiz yetiştiricilerinin rağbet göstereceğine inanıyor ve ilimiz için hayırlı olmasını diliyor, üreticilerimize 06 Haziran 2018'in son gün olduğunu unutmamalarını hatırlatıyorum.”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler