Sanayi Siciline kayıt olmayı unutmayın

Sanayi Siciline kayıt olmayı unutmayın

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Kars İl Müdürlüğü uyarıda bulunarak Sanayi Siciline kayıt olmak için  tarihin 01 Temmuz 2018 olduğunu belirtti.

Volkan KARABAĞ / Kars Hakimiyet

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Kars İl Müdürlüğü tarafından Sanayi Sicil Belgesi hakkında yaptığı duyuruda, Sanayi Siciline kayıt olmamış işletmelerin herhangi bir idari para cezasına maruz kalmamaları için kayıt yapmaları istenildi.

Yapılan duyuru şöyle: 01Temmuz 2017 tarihinde yürürlüğe giren “7033 Sayılı Sanayinin Geliştirilmesi ve Üretimin Desteklenmesi Amacıyla Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun” ile 6948 sayılı Sanayi Sicil Kanununa Geçici Madde eklenmiştir. Bu madde ile Sanayi Siciline kayıt olmamış işletmelere; herhangi bir idari para cezasına maruz kalmadan, 01 Temmuz 2018 tarihine kadar kayıt olma imkânı getirilmiştir.

Bu kapsamda İlimizde Sanayi Siciline kayıt olması gereken işletmelerin herhangi bir idari para cezasına maruz kalmadan 01 Temmuz 2018 tarihine kadar Sanayi Siciline kayıt olmaları hususu;

Sanayi İşletmecilerinin yukarıda bahsedilen konu hakkında gerekli hassasiyeti göstermeleri önem arz etmekte olup vatandaşlarımızın dikkatine duyurulur.”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler