Sedanur’un arkadaşı gözyaşlarına boğularak idam istedi 

Sedanur’un arkadaşı gözyaşlarına boğularak idam istedi 

Sedanur'un öğrenim gördüğü ilköğretim okulunda hüzün hakim oldu 

Kars'ın Kağızman ilçesi Paslı köyünde kaybolduktan 7 gün sonra taşlarla örtülü cesedi bulunan 9 yaşındaki Sedanur Güzel'in okulunda hüzün hakim oldu. Kağızman ilçesi Paslı köyünde Esin Çağdaş İlk ve Ortaokulunda öğrenim gören ve pazar günü ölü bulunan Sedanur Güzel'in sırasına fotoğrafları bırakıldı. Sedanur’un öğretmeninin yazdığı mektup duygulandırırken en yakın arkadaşı idam isteyerek gözyaşlarına boğuldu. 
Kağızman ilçesi Paslı köyünde Esin Çağdaş İlk ve Ortaokulunda öğrenim gören ve pazar günü ölü bulunan Sedanur Güzel'in sırasına fotoğrafları bırakıldı. 
"Sedanur Güzel, melek yüzlü kızımız kalbimiz hep seninle olacak" yazısının konulduğu sırada hüzünlü anlar yaşandı. Okuldaki tüm öğrenciler, yakalarına Güzel'in fotoğraflarını taktı. 
Kağızman İlçe Milli Eğitim Müdürü Yakup Bayşar, Sedanur Güzel'in ölümünün kendilerini yasa boğduğunu söyledi. 
Bayşar, okulda öğrenim gören öğrencilerin durumdan etkilenmemesi için öğretmenleri görevlendirdiklerini anlatarak, "Çocuklarımızın yanına geldik onların yaşayabileceği birtakım travmaları önlemek maksadıyla ilçe merkezinde görev yapan rehber, psikolojik, danışman öğretmenlerimiz getirdik. İnşallah bu hafta boyunca danışman öğretmenlerimizle birlikte okulumuzda bulunacağız. Çocukların yaşayabileceği sıkıntıları engellemeye çalışacağız." diye konuştu. 
Sedanur’un öğretmeninin yazdığı ‘Sen Cennette Saklısın Sedanur’ şiiri ise dinleyenleri duygulandırdı. 
Sedanur’un yakın arkadaşı Sonanur Aydın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a seslenerek çocuk katilleri için idam istedi. 
Gözyaşlarına boğulup hüngür hüngür ağlayan Sonanur Aydın, “Cumhurbaşkanım sesimi duyun. Sedanur’a bu vahşeti yapanları idam ettirin. Biz buna dayanamıyoruz” dedi. 

sedanur’un-arkadasi-gozyaslarina-bogularak-idam-istedi -(1).jpgsedanur’un-arkadasi-gozyaslarina-bogularak-idam-istedi -(2).jpgsedanur’un-arkadasi-gozyaslarina-bogularak-idam-istedi -(3).jpgsedanur’un-arkadasi-gozyaslarina-bogularak-idam-istedi -(4).jpgsedanur’un-arkadasi-gozyaslarina-bogularak-idam-istedi -(5).jpgsedanur’un-arkadasi-gozyaslarina-bogularak-idam-istedi -(6).jpgsedanur’un-arkadasi-gozyaslarina-bogularak-idam-istedi -(7).jpgsedanur’un-arkadasi-gozyaslarina-bogularak-idam-istedi -(8).jpgsedanur’un-arkadasi-gozyaslarina-bogularak-idam-istedi -(9).jpgsedanur’un-arkadasi-gozyaslarina-bogularak-idam-istedi -(10).jpgsedanur’un-arkadasi-gozyaslarina-bogularak-idam-istedi -(11).jpgsedanur’un-arkadasi-gozyaslarina-bogularak-idam-istedi -(12).jpg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler