Selim Belediyesi hizmet binası açıldı

Selim Belediyesi hizmet binası açıldı

Beykoz Belediyesinin katkılarıyla yaptırılan Selim Belediyesi hizmet binasının açılışı yapıldı.

Tacettin DURMUŞ

Kars’ın Selim ilçesi, Belediye Başkanı Coşkun Altun’un önemli girişimleriyle Beykoz Belediye Başkanı Selimli Yücel Çelikbilek tarafından yaptırılan belediye hizmet binası ve kültür merkezine sahip oldu.

Son yıllarda hayata geçirilen belediye hizmetlere, alt yapı çalışmalarına, sosyal ve kültürel alanda önemli çalışmalara imza atılan ilçede, yeni ve tam donanımlı Selim Belediye hizmet binasının açılışı gerçekleştirildi. 
Yeni belediye hizmet binası ve Yücel Çelikbilek Kültür Merkezinin açılış törenine, İstanbul Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ile birlikte bazı belediye meclis üyeleri de katıldı.

Beykoz Belediye Başkanı yücel Çelikbilek’in, Belediye Başkanı Coşkun Altun’un özel girişimleriyle memleketi Selim’e kazandırdığı yeni belediye hizmet binası ilçeye yakışır bir şekilde ilçenin tüm ihtiyaçlarını karşılayacak bir şekilde inşa edildi.

Hizmet binasının açılışı nedeniyle düzenlen coşkulu törene gösterileri ile Kars Kafkas Legens Dans Topluluğu damgasını vurdu. Okunan dua ile yeni hizmet binası ve Yücel Çelikbilek Kültür Merkezinin açılış kurdelesi Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Selim Kaymakamı Zafer Yiğit, Belediye Başkanı Coşkun Altun, AK Parti Kars İl Başkanı Adem Çalkın, İlçe Başkanı Zekeriya Yurdalan, ilçe belediye başkanları tarafından kesildi. Açılışın ardından bina gezildi ve Başkan Coşkun Altun davetlilere bilgi verdi.

YÜCEL ÇELİKBİLEK: “ASIL ALKIŞ COŞKUN ALTUN İÇİN”

Belediye önünde düzenlenen açılış töreninde konuşan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, yeni hizmet binası ve kültür merkezinin Selim Belediye Başkanı Colkun Altun’un özel girişimleri ve ilişkileri marifetiyle yapıldığına dikkat çekerek asıl alkışı alması gereken kişinin Coşkun Altun olduğunu söyledi.

Çelikbilek, Belediye Başkanı Coşkun Altun’u çok değerli bir başkan olarak değerlendirdiklerini belirterek, bugün Selim’de çok mutlu ve özel bir gün yaşadıkları söyledi.

Başkan Altun’un örnek davranışıyla tarzıyla, azmiyle ve gayretiyle bu ülkenin insanlarına, bu ülkenin topraklarına bir şeyler ekmek ve orada bir şeyler üretmek için çalıştığını da söyleyen Çelikbilek: “Allah razı olsun. Selim halkı böyle bir kardeşimle beraber olduğu için ve kendi bağrından böyle bir evlat çıkardığı için sevinmelidir. Bunu arzu ederim. Selim belediyesinin ilçenin her köşesine ve köylerine daha güzel hizmetler götürdüğüne inanıyorum.

Dostlar bugün açışlını hep birlikte yaptığımız Selim Hizmet Binası ve Kültür Merkezi inşalalah çok güzel hizmetler verecek. Sağ olsunlar Kültür Merkezine benim adımı vermişler. Aslında o isim size yani Selim’e aittir. Çünkü ben de Selimliyim. Aslında bu isim Selim Belediye Başkanınındır diyeceğim ama kendisi kabul etmeyecek. “dedi.

AK Parti Belediyeciliğinin önemine de işaret eden Çelikbilek: “Özellikle Türkiye'deki bütün farklı siyasi partilerin belediyeleri ve her kim olursa olsun hizmet etmek için bir gayretleri vardır. Ama bizler AK Parti Belediyeleri, değerli devlet başkanımızdan gördüğümüz alışkanlıklarla hizmetleri dünyanın her tarafına taşıma gayreti içerisindeyiz. 81 ilin daha çok ötesinde orta doğudaki kardeş belediyelere de hizmet getiriyoruz. Yani bu toprakların geçmişinden aldığı o yüksek değerli anlayışla bu anlayışı dünyanın her tarafına götürmeyi bir görev biliyoruz. İşte bunu bilmemesi sonucudur ki bütün dünya insanları bize kardeş olmanın heyecanını ve sevincini yaşıyorlar. Allah korusun bizim başımıza gelen bir sıkıntıdan en çok onlar rahatsız oluyor. Onlar Türkiye Cumhuriyeti için, özveriden dolayı de sizin gönlünüzün zengin olmasından dolayı dua ediyorlar. Bu ülke çevresinde ateş çemberindeki ülkelerdeki kardeşlerini nasıl bağrına bastı ise dünya bunu büyük bir hayranlıkla izliyor. Türkiye'nin en sonunda üç buçuk milyon Suriyeli kardeşlerimizle birlikte diğer mazlum ve mağdur ülkenin insanlarını kardeşçe bağrına bastı. O insanları muhacir olarak görüyoruz ve onlara hizmet yapmanın ne büyük bir nimet olduğunu da biliyoruz. Kendinizle gurur duyun ve Rabbimize şükredin. Böyle bir milletin evladı olmak hiç kimseye nasip olmaz. İşte hep beraber böyle bir milletin şerifiyle dünyada yapmamız gereken görevleri yapacağız.” Şeklinde konuştu.

COŞKUN ALTUN: “ALT YAPI VE ÜST YAPI ANLAMINDA ÇOK GÜZEL HİZMETLER VERDİK”

Selim Belediye Başkanı Coşkun Altun da konuşmasında; göreve geldiği günden bu zamana kadar altyapı ve üstyapı anlamında çok güzel atılımlar yaptıklarını ve çok güzel hizmetler verdiklerini söyledi. AK Parti Belediyeciliğin temel anlayışında da hakka ve halka hizmet anlayışı olduğuna da dikkat çeken Başkan Altun: “Bizler her zaman halkımızla iç içe, ilçemize daha güzel hizmetler kazandırmak için bu hizmet anlayışıyla yola devam ettik. Bugün burada açılışını gerçekleştirdiğimiz belediye hizmet binası ve kültür merkezini hemşerimiz ve değerli büyüğümüz Beykoz Belediye Başkanımız Sayın Yücel Çelikbilek ilçemize kazandırmıştır. Kendileri hiç bir zaman bizleri eli boş göndermemiştir. Ve selim her her şeyin en güzeline layıktır diye bizi hiçbir zaman yarı yolda bırakmamışlardır. Belediyecilik hizmetlerinde 30 Martta 2014’te görevi devraldığımız zaman tek amacım ilçeye hizmet etmekti. Hamdolsun Allah’a ki teker teker hayallerimizi bize destek verenler ile beraber yaptık. Bizlere destek verenlerden ve bu hizmetleri ilçemize kazandıranlardan Allah razı oldun. Belediye hizmet binamız sosyal ve kültürel alanları ve tam donanımı ile Selim halkına yakışır bir hale getirildi. Bize bu hizmet binasını kazandıran değerli büyüyünüz Yücel Çelikbilek ve belediye meclis üyelerine ilçem adına çok teşekkür ediyorum” dedi.

Başkan Altun konuşmasında Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ile Kars ile birlikte Selim’e çok öneli hizmetler yapıldığını da hatırlatarak emeği geçen her kese teşekkür etti.

2491_20180724153817.jpg2491_20180724153852.jpg2491_20180724153913.jpg2491_20180724153921.jpg2491_20180724153936.jpg2491_20180724153942.jpg2491_20180724153950.jpg2491_20180724154000.jpg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler