Sezgin Yıldız partisinden istifa etti

Sezgin Yıldız partisinden istifa etti

Saadet Partisi Kars 1. Sıra Milletvekili adayı Sezgin Yıldız partisinden istifa ederek UDH Bakanı Ahmet Arslan’a destek vermek için AK Parti Seçim Bürosuna gelerek AK Parti rozeti taktı.

Volkan KARABAĞ

CHP’nin kuyruğuna takılmayacağını ifade eden Saadet Partisi 1. Sıra Milletvekili adayı Sezgin Yıldız istifa ederek AK Parti’ye geçti.

Saadet Partisi 1. Sıra Milletvekili adayı olan Sezgin Yıldız bugün Kars’ta ses getirecek bir eyleme imza attıklarını dile getirerek, istifa etme sebebini herkesin okumasını, anlamasını ve idrak etmesini yürekten istedi.

Sezgin Yıldız Milli Görüş Harekatının CHP'nin zulmüne uğradığını ve partisinden istifa ederek AK Parti’ye geçme sebeplerini 3 madde de özetleyen Sezgin Yıldız şunları söyledi: “Milli Görüş Hareketi CHP’nin zulmüne uğramış, CHP’den dolayı başına bir iş gelmemiş bir görüşten bahsediyoruz. İl etaptan beri sindiremediğim, sahada da fark etmiş olduğum bazı şeyler vardı. Bugün muhafazar kesimin Milli Görüşe ve şahsımıza güvenerek oy vermesi ve alacağımız oyların ittifakta en fazla oy alacak olan partiye yani CHP’ye geçmesini ben sindiremedim. Bundan dolayı bugün burada istifa ederek AK Parti’ye geçmiş bulunuyorum, bu durum istifa etme sebeplerimden birisidir. Ben bu durumu bugün sizlere açıklayabilirim ama yarın binlerin oyunu CHP’ye verdiğim zaman bunu hiç kimseye açıklayamam. Bunu da başım dik alnım ak bir şekilde burada söylüyorum. İstifa etmemin bir diğer sebebi ise şu; ülkemiz gerçekten çok sıkıntılı bir süreçten geçiyor bunu hepimiz biliyoruz. Memleketimize her zaman böyle onurlu dik duran lider nasip olmaz. Recep Tayyip Erdoğan Başkomutanımızın yanında bir nefer olarak dış mihrakların içeride şer odaklarına inat olarak, tüm ekip arkadaşlarım olarak, Kağızman İlçe Başkanımız ve teşkilatımız olarak Cumhurbaşkanımızın yanında olduğumuzu buradan ifade ediyoruz. Üçüncü nedenim ise şu; sayın Bakanımızın Ahmet Arslan, kendilerine teşekkür ediyorum, bölgemiz için, Kars için, Kağızman için ve Türkiye için bir değerdir. Bunun kıymetini biliyorum sayın Bakanımıza bir oy bile zarar vermemek adına bugün sunabileceğim, Hz. İbrahim’in ateşine su taşıyan karınca misali ne kadar katkı sağlayabilirimin hesabına giriyorum ve sayın Bakanımızın da hizmetlerinin devam etmesi ve istikrarın sürmesi adına sayın Bakanımızın şahsının yanında onun saflarına geçiyoruz ve destek olacağımızı beyan ve taahhüt ediyoruz.”

Sahada bugüne kadar çalışarak oy isteyen Yıldız seçmenlerine de seslenerek, “Sahada bize söz veren, seçimde sizlere oyumuzu kullanacağız diyen tüm seçmenlerimizin de AK Parti saflarına, sayın Bakanımıza destek olmaya bekliyorum. Hepinize çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, 6 gün sonra demokrasi bayramı olacağını belirterek, “Birileri CHP’nin kuyruğuna takılmış, CHP’nin kuyruğunda onun emellerine hizmet etmek istiyor olabilirler ama Allah’a şükürler olsun hem milletimiz görüyor. Hem kutlu dava uğruna milli görüş uğruna onların da yanında yer almış o parti ile birlikte yol yürümüş ama bugün yürünen yolun yanlış olduğunu gören, yürünen yolda yanlışlığa destek verdiğini gören değerli arkadaşlarımız, ‘Hayır biz bu yanlışlığın içerisinde olamayız, biz CHP’nin dün ne yaptığını, onun temsilcilerinin dün ne yaptığını unutmadık dolayısıyla yarın da aynı şeyi yapacaklarını biliyoruz’ dediler. Dolayısıyla bırakın şimdi cami cemaatinden görünmek, bırakın hoca çocuğu olduğunu ileri sürmek, bırakın bizlerin davasını savunuyor gibi görünmek, bırakın başörtüsünün savunucusu gibi gözükmek, seçim bittiği gün fırsat ellerine geçtiğinde neler yapabileceklerini biz de unutmadık, değerli arkadaşlarım da unutmadı. Dün bunu yapanların yarın daha beterini, daha kötüsünü, daha büyüğünü yapacaklarını ama Allah fırsat vermesin. Ellerine fırsat geçerse bunları yapacaklarını çok iyi biliyorlar. İşte onların eline fırsat geçememesi, dünkü oyunlarını tekrar oynamamaları için ‘Hayır’ dediler. ‘Biz onların yanında olamayız, bu kutlu davada, kutlu davanın temsilcisi, lideri, yol göstericisi Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında olacağız’ dediler. Onun için değerli Sezgin Yıldız kardeşimizin, değerli milletvekili adayımızın bu duruşu bu söylemi bu hareketi çok manidardır, çok değerlidir, çok kıymetlidir. O yüzden sizlerin huzurunda Sezgin bey kardeşimize çok çok teşekkür ediyorum. Hoş geldiniz, sefalar getirdiniz. Biliniz ki bu gelişiniz sadece başka bir partinin milletvekili adayının AK Parti’ye gelmesi, AK aileye katılması, Ahmet Arslan’ı onun yol arkadaşlarını desteklemek adına değildir. Çok daha önemlisi, çok daha güçlüsü bir camiaya mesajdır.” dedi.

Saadet Partisi 1. Sıra Milletvekili adayı Sezgin Yıldız’ın yanı sıra Saadet Partisi Kağızman İlçe Başkanı Mehmet Karataş, 5 yönetim kurulu üyesi olmak üzere toplam 25 kişi Saadet Partisinden istifa ederek AK Parti’ye geçti.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler