UDH Bakanı Arslan, Kars’ta AK Parti geleneksel Vefa İftarına katıldı

UDH Bakanı Arslan, Kars’ta AK Parti geleneksel Vefa İftarına katıldı

Bakan Arslan, AK Parti Kars İl Başkanlığınca düzenlenen geleneksel Vefa İftarı programına katıldı.

Ercüment DAŞDELEN / Kars Hakimiyet

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, “Bu dönemki meclis gerçek anlamda yasa yapan meclis olacak. Yasamayı meclis yerine getirecek. Cumhurbaşkanı güçlü, meclis güçlü olmalı ki önümüzdeki 5 yılda Türkiye daha da güçlensin, Türkiye’nin buna ihtiyacı var” dedi.

Programda, AK Parti Kars İl Başkanı Adem Çalkın, Milletvekili adayları Prof. Dr. Yunus Kılıç, A.Fetah Çetinkaya, AK Parti Teşkilat Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Harun Karaca birer konuşma yaptı.

UDH Bakanı Ahmet Arslan da, konuşmasında İnşallah 24 Haziran’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı çok güçlü bir şekilde destekleyerek Cumhurbaşkanı hükümet sisteminin reisi yapacaklarını söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı yeni sistemin güçlü hükümeti kuran ilk Cumhurbaşkanı yapacaklarını belirten Arslan, “Buna hiç ama hiç şüphemiz olmasın. Saha kafamızı karıştırmaya çalışıyor. Saha diyorki; ‘Cumhurbaşkanı güçlü, zaten hükümetide kuracak varsın meclis güçlü olmasın.’ Aman, sakın bu tuzağa düşmeyelim. Bu dönemki meclis gerçek anlamda yasa yapan meclis olacak. Yasamayı meclis yerine getirecek. Cumhurbaşkanı güçlü, meclis güçlü olmalı ki önümüzdeki 5 yılda Türkiye daha da güçlensin, Türkiye’nin buna ihtiyacı var. Seçim beyannamesi açıkladık Cumhurbaşkanımız başladı proje, bitirdi proje. ‘Yaptıklarım yapacaklarımın teminatıdır’ dedi. ‘Yaparsa AK parti yapar’ dedi. Sadece ve sadece projelerden bahsetti. Muhalefet adayları neden bahsediyorlar? Tek şey. Projeleri engelliyeceğiz, projeleri durduracağız. Projeler durursa, projeler engellenirse bu ülke 16 sene öncesine döner. Bu ülke IMF kapısında dilenen ülke durumuna döner. O yüzden değerli dostlar, değerli vefa sahipleri bu seçim diğerlerinden önemli. Aman sakın ‘ben çalışmasamda olur’ demeğin. Demediğinizi biliyorum ama bir kez daha hatırlatmak istiyorum” diye konuştu.

CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin açıklamalarına da cevap veren Bakan Arslan, şöyle konuştu: “Muharrem İnce demişki ‘Demirel’in yaptığı köprüler ucuz, yeni yapılan köprüler pahalı.’ Demirel’in yaptığı köprüler ucuz niye? Demirel 81 milyonun parasıyla o köprüleri yaptı, birileri de o köprüyü kullanıyor. Ama köprü yapacağım diye geriye kalan 80 ile Kars’a, Ardahan’a, Iğdır’a hizmet yapmadı, yol getirmedi. Recep Tayyip Erdoğan ne yapıyor? Diyorki ‘yolu yap-işlet-devret modeliyle yaptıracağım, parasını geçen verecek, milli ekonomiden topladığım vergiyle, gelirle de Kars’ta dahil diğer illerin de hizmetini göreceğim. Böyle yaptığı için köprülerin fiyatları farklı, böyle yaptığı için hizmet 81 ile gidiyor, böyle yaptığı için 81 ilde Recep Tayyip Erdoğan destek alıyor. Almaya devam edecek.”
Bakan Arslan, geleneksel Vefa İftarı programı sonrası katılımcıları tek tek yolcu etti.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler