Vali Doğan, Susuz Şelalesi Mesire Alanı yapım çalışmalarını yerinde inceledi

Vali Doğan, Susuz Şelalesi Mesire Alanı yapım çalışmalarını yerinde inceledi

Kars Valisi Rahmi Doğan, Susuz Şelalesi Mesire Alanı yapım çalışmalarını yerinde inceledi.

Volkan KARABAĞ

Kars Valisi Rahmi Doğan, Susuz Şelalesi Mesire Alanı yapım çalışmalarını yerinde inceledi.

Susuz Kaymakamı ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Yusuf İzci ve Susuz Belediye Başkanı Murat Uray’dan çalışmalar hakkında bilgi alan Kars Valisi Rahmi Doğan, gazetecilere bir açıklama yaparak, “Bugün Susuz Şelalesindeyiz. Buradaki çalışmalarımız tamamlanmak üzere, biliyorsunuz daha önce sayın Bakanımızla da birlikte de gelip bir incelemede bulunmuştuk. Artık çok az bir işimiz kaldı. Ancak buradaki yatırımlarımız devam edecek. SERKA’ya bir proje sunduk, projeyi şuan da Bakanlığa gönderdiler, Bakanlıktan onaylandığı taktirde burada hem cam seyir terası olacak hem de zıplayan yapılacak. Daha sonra buradan yürüme yollarıyla aşağıda bir termal kaynak da var ileri de belki orası da aktif hale getirilecek. Burası orayla birlikte çok güzel bir mesire alanı olacak. Buranın şöyle bir özelliği var; şelale ile birlikte hem Susuz’un kendi ihtiyaçlarını karşılamış olacak hem de Kars merkezden piknik yapmak için gelecek olan vatandaşlarımız burada güzelce vakit geçirecekler. Güzel bir çalışma yapıldı. Susuz Kaymakamımıza, Genel Sekreterimize, Belediye Başkanımıza teşekkür ediyoruz. İnşallah Kars’a bu tür hizmetlerle devam edeceğiz. Durmak yok, yola devam.” dedi.

Bir gazetecinin Kars Kent Ormanı yıkılarak harap oldu, Çıldır Gölü çevresinde yapılan mesire alanları piknikçilerin alanı terk etmesiyle adeta çöplük görünümünde ve henüz açılışı yapılmayan Susuz Şelalesi Mesire Alanında bulunan banklara yazı yazanlar var. Susuz Şelalesi Mesire Alanının diğer yerler gibi olmaması için sizin öneriniz nedir? sorusuna Vali Rahmi Doğan, “Arkadaşlar bu Kars’ın sorunu. Yani biz işte biliyorsunuz Çıldır’a da yaptık, GAMP Konağının yanına da yaptık, daha yaptıktan hemen ertesi günü farklı şeyler ortaya çıktı. İnsanlarımızın bunları koruması lazım. Bunları yapmak, bunları hayata geçirmek, hizmete sunmak kolay işler değil. Buralar tarlaydı, işte gördüğünüz gibi yaşanılabilir mekan haline dönüştürülüyor. Burada sorumluluk vatandaşlarındır. Bizim şimdi her bankın yanına bir tane bekçi koymamız, beklememiz mümkün değil. Otokontrol sistemiyle insanların birbirini kontrol etmesi lazım. Buradan bu hizmetten faydalanan vatandaşlarımızın özen göstermesi lazım. Bunlar nihayetinde milli servet. Bu milletin parasıyla yaptığımız işlerdir. Bunları koruyup gözetmemiz lazım. Hemen koyduktan sonra ertesi gün çizmeye başlarsanız, kırmaya başlarsanız geldiğinizde bulamazsınız. Bazı parklarda yazar ya işte ‘Geldiğinizde nasıl bulmak istiyorsanız öyle bırakın’ diye bunları öyle yapmak lazım. Ama otokontrol çok önemli. Vatandaşlarımızın da birbirlerini ikaz etmesi lazım. Şu güzellik, bu ortam Kars’a yakışır bir hale geldi. Bundan sonra artık vatandaşların bunu koruması lazım. Buraya tabi biz güvenlik korucusu da alıyoruz. Önümüzdeki ay içerisinde onları da başlatacağız. Burası 7/24 güvenlik korucularımız tarafından da kontrol altında tutulacak. Biz her türlü tedbiri alıyoruz ama asıl sorumluluk vatandaşın. Çıldır’ı görüyorsunuz, Çıldır’da bir sürü yatırım yaptık, ettik insanlar pisliğiyle bırakıp çekip gidiyorlar. Çöp tenekeleri olmasına rağmen, konteynerler olmasına rağmen gerekli özeni göstermiyorlar. Buradan tekrar vatandaşlarımıza ikaz edelim, onları uyaralım, bu tür tesisleri kullanırken, bu hususlara dikkat etsinler. Hem çevre kirliliği anlamında hem geldiklerinde de temiz bulmaları anlamında önemli bir husus yani.” yanıtını verdi.

Vali Doğan daha sonra Susuz Kaymakamı ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Yusuf İzci ve Susuz Belediye Başkanı Murat Uray, 14’ncü Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Turan İnan, Kafkas Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sami Özcan, Emniyet Müdürü Ümit Bitirik, Jandarma Alay Komutanı Osman Kılıç, AK Parti Kars İl Başkanı Adem Çalkın ile birlikte Susuz Şelalesi Mesire Alanını gezdiler.

Vali Doğan ve diğer protokol üyeleri Susuz Şelalesi Mesire Alanında bulunan kamelyalara oturarak çalışmalar hakkında istişarelerde bulundular.

kars-valisi-rahmi-dogan,-vatandaslari-uyararak-ikaz-etti-(18)-001.jpgkars-valisi-rahmi-dogan,-vatandaslari-uyararak-ikaz-etti-(14)-001.jpgkars-valisi-rahmi-dogan,-vatandaslari-uyararak-ikaz-etti-(3)-001.jpgkars-valisi-rahmi-dogan,-vatandaslari-uyararak-ikaz-etti-(15)-001.jpgkars-valisi-rahmi-dogan,-vatandaslari-uyararak-ikaz-etti-(17).jpgkars-valisi-rahmi-dogan,-vatandaslari-uyararak-ikaz-etti-(19).jpgkars-valisi-rahmi-dogan,-vatandaslari-uyararak-ikaz-etti-(1).jpgkars-valisi-rahmi-dogan,-vatandaslari-uyararak-ikaz-etti-(4).jpgkars-valisi-rahmi-dogan,-vatandaslari-uyararak-ikaz-etti-(5).jpgkars-valisi-rahmi-dogan,-vatandaslari-uyararak-ikaz-etti-(2).jpgkars-valisi-rahmi-dogan,-vatandaslari-uyararak-ikaz-etti-(16).jpgkars-valisi-rahmi-dogan,-vatandaslari-uyararak-ikaz-etti-(23).jpgkars-valisi-rahmi-dogan,-vatandaslari-uyararak-ikaz-etti-(13).jpgkars-valisi-rahmi-dogan,-vatandaslari-uyararak-ikaz-etti-(10).jpgkars-valisi-rahmi-dogan,-vatandaslari-uyararak-ikaz-etti-(22).jpgkars-valisi-rahmi-dogan,-vatandaslari-uyararak-ikaz-etti-(7).jpg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler