Vali Doğan'dan 15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü açıklaması

Vali Doğan'dan 15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü açıklaması

Vali Rahmi Doğan, 15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla açıklamalarda bulundu.

Kars Valisi Rahmi Doğan, 15 Temmuz’da Türk Silahlı Kuvvetlerinin içerisinde yuvalanmış Fethullahçı Terör Örgütüne (FETÖ) mensup bir grup üniformalı hain tarafından mevcut hükümetimizi yıkmak ve devlet yönetimini ele geçirmek maksadı ile Cumhuriyet tarihinin en hain darbe girişiminin gerçekleştirildiğini belirtti. 
15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla açıklamalarda bulunan Vali Rahmi Doğan, “Devletimizin güçlenip kalkınmasından rahatsız olan karanlık güçler tarafından milli iradeye karşı uygulanmaya konulan bu darbe girişiminde; başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, halkın iradesini temsil eden Türkiye Büyük Millet Meclisi ve birçok kritik noktaya saldırılar düzenlenmiş, köprüler, havalimanları, basın kuruluşları işgal edilerek halkımız sindirilmeye çalışılmıştır” dedi. 
Geçmişte yaşanılan darbelerin yıkıcı etkilerini üzerinden atamayan ve her darbe girişiminin ülkemizi ne kadar geriye götürdüğünün bilincinde olan aziz milletimiz, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla meydanlara inerek bağımsızlığından ve demokrasiden asla taviz vermeyeceğini tüm dünyaya ilan etmiştir diyen Doğan, “Üzerlerine sürülen tanklara ve ölüm kusan silahlara aldırış etmeden, şahadeti göze alıp darbeyi bastıran bu millet, bir bakıma darbecilere darbe yaparak, darbecilere ve darbeden medet uman zihniyete en güzel cevabı vermiştir. Sokaklarında tankların gezdiği gece serhat şehrimiz Kars; İstanbul ve Ankara’dan sonra darbeyi en fazla hisseden şehir olmuştur. Yeniden dirilişin destanının yazıldığı o gecede 7’den 70’ e tüm Karslılar, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın millet iradesine yaptığı vurgunun ardından geçmişinden aldığı ilhamla sokaklara ve meydanlara inerek milli iradeye sahip çıkmış, vatan haini darbeci teröristleri de gecenin karanlığına gömerek üstüne düşen vazifeyi yerine getirmiştir” diye konuştu. 
15 Temmuz hain darbe girişimini unutmamak ve yeni nesillere unutturmamak adına devletin bu günü “15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü” ilan ettiğine dikkat çeken Vali Rahmi Doğan, “Aradan geçen iki yılda herkes şunu iyice gördü ki, şehitlerin kanıyla sulanan bu topraklarda binlerce yıllardır bir arada yaşayan bu milletin büyük fedakarlıklarla bu seviyeye getirdiği Türkiye Cumhuriyeti içeriden veya dışarıdan yapılacak saldırılara pabuç bırakacak bir ülke değildir. 15 Temmuz öncesinden daha güçlü olan Cumhuriyetimiz, mazlumların umudu, zorbaların kâbusu olarak 2023, 2053, 2071 hedeflerine emin adımlarla ilerlemektedir. 250 vatandaşımızın şehit, 2196 vatandaşımızın ise gazi olduğu 15 Temmuz hain darbe girişimini unutmamak ve yeni nesillere unutturmamak adına devletimiz bu günü “15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü” ilan etmiştir. Bizler bu günü yıldönümünde ülkesi için hayatını kaybeden demokrasi şehitlerimizi anmak ve milli birlik ruhunu tekrar yaşatmak için yine meydanlarda olacağız” şeklinde konuştu. 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler