Yasin Aşkın Yıldırım İsrail ve ABD Başkanını kınadı

Yasin Aşkın Yıldırım İsrail ve ABD Başkanını kınadı

Türkiye İnsan Hakları Kurulu (TİHK) Kars İl İnsan Hakları ve Eşitlik Kurulu Üyesi Yasin Aşkın Yıldırım, İsrail ve ABD Başkanı Trump’u  ve Destekçilerini  kınayan bir açıklama yaptı.

Yıldırım’ın yaptığı açıklama şöyle:

"Kudüs’te neler oluyor, ibadetini yapan insanlara, ‘terörist’ dendiği bir zamana geldik ilk kıble Mescidi Aksa’da namaz kılınması bile artık zorlaştı, yalnızlaştırılmak istenen Kubbetü’s-Sahra’nın o kutsal saydığımız mabedimizin kapısında işgalci güçler Siyonizm hizmetkarları.    Sanırım Türkiye-Filistin davasıyla ilgilenmediği her gün daha çok yalnızlaşıyor Kudüs. İslam dünyasının utancıdır yaşananlar, İslam dünyasının bölünmüş, parçalanmış, kardeşin, kardeşe vurdurulduğu dağıtılmış, sahipsizleştirilmiş olması nın verdiği açıdır orada ve dünyada yaşananlar. Kubbetü’s-Sahra hiç bu kadar sahipsiz ve mahsun kalmadı, bugün olduğu kadar. Hani bizler kardeştik, hani bizler bir ümmettik.

İnsanlığın en aşağılık halini sergiliyor. Siyonizm tüm dünyanın gözü önünde. Ecdadımızın Kudüs’e bakışı ile bizim bakamayışımız karşısında  Kudüs’teki insanları anlamanın imkanı yok. Kudüs insanlığın onurunun ezildiği yer. İslam devletlerinin umursamazlığı, kaynaklarının Siyonizm’e hizmet ettiği bugünde Türkiye’nin yalnızlaştırılmak istendiği bir dünyada tarih bizi beklemez. Geç olmadan bir şeyler yapalım. Gelin Kudüs konusunda kenetlenelim.

 İnsanlığın bu Siyonist   ve destekçilerinin barbarlığı karşısındaki sessizliği bir utanç tablosudur.
 Ya Rabbî! Miraca şahitlik ettirdiğin Kudüs’ün, özgürlüğüne de bizleri şahit kıl!"

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler