Yusuf Bulut: “Üniversite mezunu gençleri işe alan işverenlere ücret desteği sağlanacak”

Yusuf Bulut: “Üniversite mezunu gençleri işe alan işverenlere ücret desteği sağlanacak”

Müdür Bulut, Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR) genç işsizliği ile mücadele kapsamında hayata geçirdiği “İşe İlk Adım Projesi” ile üniversite mezunlarına mesleki deneyim kazandırdığı ve istihdam edilmelerini sağladığını açıkladı.

Volkan KARABAĞ

Kars İŞKUR İl Müdürü Yusuf Bulut, yaptığı açıklamada; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kamuoyuna açıklanan “100 Günlük Eylem Planı” kapsamında hayata geçirilen “İşe İlk Adım Projesi” kapsamında üniversite mezunu 18-29 yaş aralığındaki gençlerin işbaşı eğitim programına alınarak mesleki deneyim kazanmalarını gazeteciler marifetiyle duyurdu.

“Üniversite Mezunu Gençleri İşe Alan İşverenlere Ücret Desteği Sağlanacak”

Proje kapsamında üniversite mezunu gençleri işe alan işverenlere ücret desteği sağlanacağının da açıklamasında belirten Müdür Bulut:  “İşbaşı eğitim programı sonrasında istihdamları devam eden gençler için işverenlere zorunlu istihdam sürecinde net asgari ücretin yüzde 50’si tutarında İŞKUR tarafından destek sağlanacak.  Bu süreden sonra işveren tarafından kişinin 12 ay daha istihdam edileceğine dair taahhüt verilmesi halinde net asgari ücretin yüzde 25’i tutarında ücret desteği bir yıl boyunca İŞKUR tarafından karşılanmaya devam edecek. Böylece, üniversite mezunu gençlerin işbaşı eğitim programından sonra uzun süreli istihdamı sağlanmış olacaktır.

İŞKUR tarafından işverenlere verilen teşvikler istihdamın artırılması amacıyla önemli fırsatlar sağlamaktadır. Kurumumuz İş ve Meslek Danışmanları ilimizde işverenlerimize “İşe İlk Adım Projesini“ anlatmak için saha çalışmalarına başlamıştır.

Proje kapsamında ülke genelinde 5 bin genç yararlandırılacaktır. İlimize bu proje kapsamında ayrılan kontenjan sayımız 13’tür. Ayrıntılı bilgi için ve projeden yararlanmak isteyen işverenlerimizin İl Müdürlüğümüze zaman kaybetmeden bizzat başvurması gerekmektedir.” dedi.

yusuf-bulut-universite-mezunu-gencleri-ise-alan-isverenlere-ucret-destegi-saglanacak.jpg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler