Arslan ve Kılıç, Kars Kültür ve Sanat Evi'ni ziyaret etti

Arslan ve Kılıç, Kars Kültür ve Sanat Evi'ni ziyaret etti

AK Parti Kars Milletvekili Ahmet Arslan ve Prof. Dr. Yunus Kılıç, Kars Valiliği bünyesinde hayata geçirilen Kültür ve Sanat Evi’ni ziyaret etti.

Volkan KARABAĞ

Tamamlanarak hizmete açılmasına kısa süre kalan Kars Kültür ve Sanat Evi’nde çalışmaları inceleyen Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme eski Bakanı Ahmet Arslan, TBMM Tarım ve Köyişleri Komisyon Başkanı Kars Milletvekili Prof. Dr. Yunus Kılıç, Vali Rahmi Doğan’dan çalışmalar ile ilgili bilgiler aldı.

Kars’ta hizmete açılacak olan Kültür ve Sanat Evi’nde açılacak olan atölyelerde vatandaşlar çeşitli etkinlikler yapabilecek.

Kültür ve Sanat Evi’nin yerinin daha önce Kent Konseyi olarak kullanıldığını ve Kars Belediyesi’nden burayı aldıklarını ifade eden Vali Rahmi Doğan, “Tarihi bir yapı yıkılma noktasına gelmişti. Biz valilik olarak devir aldık ve gerekli projeyi çizdikten sonra kuruldan geçirdik. Binanın tamamını Kültür Sanat Evi olarak dizayn ettik. Valiliğimiz tarafından bir takım devam eden kurslar var. Bu kurslar bundan sonra bu bina içerisinde devam edecek” dedi.

Vali Rahmi Doğan’ın ardından konuşan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme eski Bakanı Ahmet Arslan, “Kültür ve Sanat alanında Kars’ın geçmişten beri sahip olduğu bir değeri var. Kars kadim şehirlerden biri, Gazi kent olarak özellikle ülkemiz kültürüne her zaman katkı koymuş bir şehir, Karslılarda bu anlamda bir kültüre, bir geçmişe ve geleneğe sahiptir. Ve Kars’ın bu geçmişi ve geleneği geleceğe taşıman adına, Karslıları bu tür etkinliklerle buluşturmak adına bu tip mekanların dönüştürülmesi önemliydi. Onun için Valimiz bu çalışmayı başlattığında memnuniyetle bizlerde destek verdik” diye konuştu.

TBMM Tarım ve Köyişleri Komisyon Başkanı Kars Milletvekili Prof. Dr. Yunus Kılıç da hizmete girecek olan Kültür ve Sanat Evi’nin hayırlara vesile olmasını temenni etti.

arslan-ve-kilic,-kars-kultur-ve-sanat-evini-ziyaret-etti-(7).jpgarslan-ve-kilic,-kars-kultur-ve-sanat-evini-ziyaret-etti-(1).jpgarslan-ve-kilic,-kars-kultur-ve-sanat-evini-ziyaret-etti-(5).jpgarslan-ve-kilic,-kars-kultur-ve-sanat-evini-ziyaret-etti-(2).jpgarslan-ve-kilic,-kars-kultur-ve-sanat-evini-ziyaret-etti-(10).jpgarslan-ve-kilic,-kars-kultur-ve-sanat-evini-ziyaret-etti-(11).jpgarslan-ve-kilic,-kars-kultur-ve-sanat-evini-ziyaret-etti-(3).jpgarslan-ve-kilic,-kars-kultur-ve-sanat-evini-ziyaret-etti-(13).jpgarslan-ve-kilic,-kars-kultur-ve-sanat-evini-ziyaret-etti-(8).jpgarslan-ve-kilic,-kars-kultur-ve-sanat-evini-ziyaret-etti-(9).jpgarslan-ve-kilic,-kars-kultur-ve-sanat-evini-ziyaret-etti-(6).jpgarslan-ve-kilic,-kars-kultur-ve-sanat-evini-ziyaret-etti-(12).jpgarslan-ve-kilic,-kars-kultur-ve-sanat-evini-ziyaret-etti-(4).jpg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler