Bilim insanları Kars’ta buluştu

Bilim insanları Kars’ta buluştu

6. Uluslararası Eğitim Programları ve Öğretim Kongresi (EPOK/ICCI-2018) tüm üniversitelerde eğitim bilimleri alanında çalışmalar yapan bilim insanlarını Kars’ta bir araya getirdi.

Volkan KARABAĞ

Kafkas Üniversitesinin ev sahipliğinde 6. Uluslararası Eğitim Programları ve Öğretim Kongresi (EPOK/ICCI-2018) “Orta Öğretimde Program Çalışmaları” ana temasıyla Kafkas Üniversitesi Eğitim Fakültesi ve Eğitim Programları ve Öğretim Derneği işbirliği ile Kars’ta start aldı.

9 eş zamanlı salonlarda toplam 53 oturumda 291 bildiri ve 1 panel olmak üzere bilimsel çalışmaların sunumlarının gerçekleştirileceği kongre, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşıyla Kafkas Üniversitesi Kültür Merkezinde başlayan programda Kars hakkında slayt gösterisi ile birlikte Faruk Torunoğulları tarafından Kars’ın tanıtımı yapıldı.

Kongrenin açılış konuşmasını Kongre Düzenleme Kurulu Başkanı Doç. Dr. Halil İbrahim Kaya, Kongre eş başkanları Kafkas Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Selçuk Ural ile Eğitim Programları ve Öğretim Derneği Başkanı Prof. Dr. Özcan Demirel ile Milli Eğitim Bakanlığı Talim Terbiye Kurul Başkanı Alpaslan Durmuş kongre hakkında birer konuşma yaptılar.

Tüm üniversitelerde eğitim bilimleri alanında çalışmalar yapan bilim insanlarını bir araya getirip, bilgi ve deneyim paylaşımı, sorunlara çözüm arama, ortak akıl üretme ve ortak eylemi sağlamayı amaçlayan 6. Uluslararası Eğitim Programları ve Öğretim Kongresi paneller, sözlü bildiri ve poster sunumları ile 3 gün devam edecek.

6. Uluslararası Eğitim Programları ve Öğretim Kongresinin bildiri özet metinleri, “Özetler Kitabı” olarak elektronik ortamda kitap formatında basılacak. Buna ek olarak bildiri metinleri, makale biçemine getirilerek Kars Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dergisi, Uluslararası Eğitim Programları ve Öğretim Çalışmaları Dergisi ile Pegem Eğitim ve Öğretim Dergisinde hakem sürecinden geçtikten sonra yayınlanacak. Makalelerin yayınlanması, ilgili dergilerin yayın süreçleri esas alınarak yürütülecek. Kongrede sunulan sözlü bildirilere öncelik verileceği belirtildi.

Kongre programı için tıklayınız

bilim-insanlari-kars’ta-bulustu-(1)-001.jpgbilim-insanlari-kars’ta-bulustu-(2)-001.jpgbilim-insanlari-kars’ta-bulustu-(3)-001.jpgbilim-insanlari-kars’ta-bulustu-(4)-001.jpgbilim-insanlari-kars’ta-bulustu-(5).jpgbilim-insanlari-kars’ta-bulustu-(6).jpgbilim-insanlari-kars’ta-bulustu-(7).jpgbilim-insanlari-kars’ta-bulustu-(8).jpgbilim-insanlari-kars’ta-bulustu-(10).jpgbilim-insanlari-kars’ta-bulustu-(9).jpg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler