DSİ heyeti, Digor ilçe merkezinde taşkın koruma inşaatını inceledi

DSİ heyeti, Digor ilçe merkezinde taşkın koruma inşaatını inceledi

Digor ilçe merkezinde yapımı devam eden taşkın koruma tesisi tamamlandığında Digor ilçe merkezi taşkına karşı daha emniyetli hale gelecek.

Ercüment DAŞDELEN

DSİ Kars 24. Bölge Müdürü Mahmut Dündar ve beraberindeki teknik heyet Digor İlçe Merkezi Taşkın Koruma İnşaatında incelemede bulundu. 

Çalışmalara başlanan iş kapsamında, Digor İlçe Merkezinden geçen Bağbaşı Deresi, Yandere Deresi ve Askeriye Deresinde yapımı devam eden ıslah çalışması tamamlandığında Digor İlçe Merkezi taşkına karşı daha emniyetli hale gelecek, can ve mal emniyeti temin edilmiş olacak. 

DSİ Kars 24. Bölge Müdürü Dündar, konuya ilişkin şu ifadeleri kullandı: “İlçe Merkezlerinde ıslah çalışması yapmak çevredeki yoğun ve yakın yapılaşma nedeniyle en sıkıntılı ve zor yürüyen işlerdir. Bu nedenle, vatandaşlarımızın can ve mal emniyeti ile ilçenin çevresel görünümüne önemli katkı sunacak çalışmalar sırasında ilçe belediyesi ile vatandaşlarımızın destek ve hoşgörü göstermeleri en önemli beklentimizdir. Yapılan ıslah çalışması tamamlandığındaki derelerin çevresindeki yapılar ve araziler daha emniyetli hale gelecek, değerleri artacak ve çevresi daha da güzelleşmiş olacaktır. Tüm vatandaşlarımızdan, derelerin amacı doğrultusunda kullanılması ve kirletilmemesi için gerekli hassasiyeti bekliyoruz. Çalışmalarımızda katkı sunan belediyemize ve vatandaşlarımıza teşekkür ederiz. Derelerin kokmaması ve çevrelerine hayat vermesi bizim elimizdedir. Derelerimize sahip çıkalım. Birbirimizi uyaralım. Söz konusu işimizin 2018 yılında tamamlanması hedeflenmiştir.”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler