Kars Kültür ve Sanat Evi açılıyor

Kars Kültür ve Sanat Evi açılıyor

Kars'ta restorasyonu ve güçlendirmesi devam eden Kültür ve Sanat Evinde sona gelindi.

Volkan KARABAĞ

Kars Valisi Rahmi Doğan, restorasyonu ve güçlendirmesi devam eden Kültür ve Sanat Evinde incelemede bulundu. 

Önceki yıllara kadar Kars Belediyesi bünyesinde Kent Konseyi olarak kullanılan hazineye ait tarihi bina, Kars Valiliği İl Özel İdaresi bünyesinde Kültür ve Sanat Evi olarak restore ediliyor. DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından 630 bin TL bedel ile finanse edilerek restore edilen bina inşaatında incelemede bulunan Kars Valisi Rahmi Doğan, yüklenici firma yetkililerinden bilgi aldı. Vali Doğan, Kars Kültür ve Sanat Evinin restorasyonun tamamlanarak sona gelindiğini ve önümüzdeki bir kaç gün içerisinde açılışa hazır hale geldiğini söyledi. 

Burada gazetecilere açıklamada bulunan Vali Rahmi Doğan, “Alt katı sergi salonları, derslik ve üst katın tamamını derslik olarak planladık. Dersliklerde işte eğitimler devam edecek, saz, bağlama, ney, hat, ebru ve bunun gibi benzeri faaliyetler yukarıda yürüyecek. Onların çıktıları da işte burada sergilenecek. Kültür ve Sanat Evi bitti, birkaç gün içerisinde tamamlanacak. Açılışını yapacağız. UDH eski bakanımızın Kars’a geldiği bir günde açılışını yapacağız. Bu yıl artık eğitim-öğretim etkinliklerimiz burada devam edecek. Kalem Kitap Kahve Evi’nde de devam eden etkinlikler vardı. Onlarda artık buraya taşınmış olacak. Burası 7 gün 24 saat çalışacak” dedi.

Bütün sanatsal faaliyetlerin Kültür ve Sanat Evi’nde yapılacağına dikkat çeken Doğan, “Bu tür sanatsal faaliyetlerde bulunmak isteyen vatandaşlarımızın müracaatlarını alacağız. Onlara da yer tahsis edeceğiz. Ney kursu vermek istiyor. Saz kursu vermek istiyor. Veya bir grup gelip burada farklı bir etkinlik yapıyorsa onları da değerlendireceğiz. Bahçeyi düzenliyoruz. Bahçe düzenlendikten sonra yaz aylarında sergileri de burada açacağız. Burada film gösterileri de olabilir. Burasının tamamını Kültür Sanat Evi olarak kullanacağız” diye konuştu.

Vali Doğan, daha sonra yapımında sona gelinen Kültür Sanat Evi’ni gezdi. Burada gördüğü aksaklıklarında giderilmesini isteyen Doğan, daha sonra Kültür ve Sanat Evi’nden ayrıldı.

kars-kultur-ve-sanat-evinde-sona-gelindi-(7).jpgkars-kultur-ve-sanat-evinde-sona-gelindi-(5).jpgkars-kultur-ve-sanat-evinde-sona-gelindi-(2).jpgkars-kultur-ve-sanat-evinde-sona-gelindi-(4).jpgkars-kultur-ve-sanat-evinde-sona-gelindi-(6).jpgkars-kultur-ve-sanat-evinde-sona-gelindi-(8).jpgkars-kultur-ve-sanat-evinde-sona-gelindi-(1).jpgkars-kultur-ve-sanat-evinde-sona-gelindi-(3).jpg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler