DSİ, vatandaşların taleplerine kulak verdi

DSİ, vatandaşların taleplerine kulak verdi

DSİ Kars 24. Bölge Müdürlüğü yerel birimlerin gerekli önlem ve temizlik yapmadığından dolayı görevi olmadığı halde vatandaşların taleplerine kulak vererek Bülbül ve Bayrampaşa derelerini temizlemeye başladı.

Ercüment DAŞDELEN

DSİ 24. Bölge Müdürlüğü, Kars İl merkezinden geçen Bülbül ve Bayrampaşa derelerinde yapmış olduğu ıslah çalışmalarından sonra, ilgili yerel birimler tarafından gerekli önlemler alınmadığından ve gerekli temizlik yapılmadığından dolayı çevreden atılan evsel ve hayvansal atıklar nedeniyle ciddi bir kirlilik ve kokuya sebep olduğundan, vatandaşların da şikayetlerine konu olan bu hususta, vatandaşların sesine kulak verdi.

DSİ 24. Bölge Müdürü Mahmut Dündar, konuya ilişkin şunları ifade etti: “Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanımız sayın Ahmet Arslan'ın talimatları doğrultusunda, Genel Müdürlüğümüzden temin edilen iş makinesi, vinç ile derenin içine indirilerek temizlik çalışmalarına Bülbül Deresinden başlandı. Derelere atılan evsel ve hayvansal atıkların çevreye verdiği rahatsızlık ve kötü kokular ve olumsuz görünümlerinden dolayı, DSİ 24. Bölge Müdürlüğümüz tarafından yapılan temizlik sonrası, vatandaşlarımızın derelere sahip çıkmasını ve her türlü kirletici unsura karşı çıkmalarını istiyoruz. Aksi halde tekrar eski haline gelecektir. Nasıl bulmak istiyorsak, o şekilde kalması için sahip çıkmamız lazım. Sahip çıkarsak, dereler, şehrin hayat kaynağı ve hayat bulduğu yerler olmaya devam edecektir.”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler