Düzgün: “Tarım ve hayvancılık faaliyetlerimiz çiftçilerimizle büyüyecek”

Düzgün: “Tarım ve hayvancılık faaliyetlerimiz çiftçilerimizle büyüyecek”

​Kars Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Dr. Hüseyin Düzgün, ‘Dünya Çiftçiler Günü' nedeniyle yaptığı açıklamada, tarım ve hayvancılık faaliyetlerinin  her türlü zor koşulunda büyük emek veren çiftçilerimizle büyüyeceğini söyledi.

Müdür Düzgün açıklamasında, İl Müdürlüğü olarak, Kars çiftçisini tarım teknolojileri konularında bilgilendirerek eğitim ve kültür seviyelerini yükseltmek, bu sayede doğru tarım ve hayvancılık uygulamalarını uygulamaya koyabilmek için çaba sarf ettiklerini söyledi.

Ayrıca tarımsal yenilikleri yaygınlaştırılmak ve modern tarım yöntemlerini benimsetmek için çalıştıklarını da açıklamasında belirten Kars Gıda Tarım ve Hayvancılık il Müdürü Dr. Hüseyin Düzgün: “İlimiz tarım ve hayvancılığın daha hızlı ilerlemesi için modern tarım teknolojilerinin kullanımı hızla artırmaya devam edeceğiz. Bu noktada özveriyle çalışan, yenilikleri benimseme gayreti içinde olan çiftçimize büyük görev düşüyor. Tarım ve hayvancılık faaliyetlerinin  her türlü zor koşulunda büyük emek veren çiftçilerimizle büyüyeceğiz. Ülke kalkınmasında ve refahında, ekonominin büyümesi ve gelişmesinde, tarımsal üretimin her aşamasında insan odaklı çalışan,  emeği ve alın teri olan,  her mevsimde çalışmayı ve üretmeyi kendine görev sayan,  sofralarımıza kadar gelen ekmeği, meyveyi ve sebzeyi üreten çiftçilerimizin 14 Mayıs "Dünya Çiftçiler Günü"nü kutluyor ve tüm çiftçilerimizin baş tacımız olduğunun bilinmesi temennisiyle bereketli ve bol kazançlı günler diliyorum. "dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler