İYİ Parti Gençlik Kolları İl Başkanı Murat Erben istifa etti

İYİ Parti Gençlik Kolları İl Başkanı Murat Erben istifa etti

İYİ Parti Gençlik Kolları Kars Kurucu İl Başkanı Murat ERBEN ve Gençlik Kolları İlçe Teşkilatları istifa etti

Volkan KARABAĞ

Geçtiğimiz günlerde Kars İl Başkanı Settar Kaya ve İl Yönetimi istifa etmiş; bir kaç gün önce de genel merkez tarafından yeni il başkanı olarak partinin başına Yüksel Akbaba atanmıştı. Bu hadiselerin üzerine zehir zemberek açıklamalarda bulunan, Eski İl Başkanı Settar Kaya ile sürekli sorun yaşadığı bilinen Gençlik Kolları İl Başkanı da bugün itibari ile İlçe Gençlik Kolları Teşkilatları ile birlikte istifa etmiştir. Gençlik Kolları İl Başkanı Murat ERBEN sosyal medya hesabından şu açıklamalarda bulunmuştur.

KAMUOYUNA DUYURULUR 

Yürütmekte olduğum; 

İYİ Parti Gençlik Kolları Kars Kurucu İl Başkanlığı görevimden  aşağıda belirttiğim gerekçeler üzere bugün itibari ile istifa etmiş bulunmaktayım. 

Genel merkeze aleyhimde hiçbir ispatı bulunmayan çirkin iftiralar ve şikayetlerde bulunan, arkamdan dedikodu yapacak kadar alçaklaşan, başarısızlığı tescillenmiş, siyaset arenasında her defasında mağlubiyet yaşayan, yaşadığı mağlubiyetlerden yüzü dahi kızarmayan, fitne tohumu ekip, etnik ırkçılık yapan zatlar, bu tavrınızı kınıyor, sizi utanmaya davet ediyorum.

Geçtiğimiz 24 Haziran seçimlerinde etnik zümrecilik yapan, milletvekili listesi oluşturulurken pazarlıklı olarak isimler yazan ve sonra bu pazarlığını iki zümre arasında “danışıklı dövüş” haddine getirip başarısız olan, şimdide kendi diktasını oluşturarak belediye başkanlığına aday olan, eleştiriye kapalı kişiler,(!) ile, mensubiyetinde bulunduğum, her defasında gurur duyduğum etnik zümremi hiçe sayarak, parti içerisinde bizlere söz hakkı tanımayan kişiler ile yol arkadaşlığı yapmak, şahsıma, onuruma, etnik zümreme hakaret olarak görmüş, bu minvalde İlçe Teşkilatlarımla Birlikte Görevimden İstifa etmiş bulunuyorum. 

Siyasi oluşumlar birliktelik ifadesi, fikir alışverişi ve özverili çalışma ile başarıya ulaşabilirler. Merkez parti olma yolunda kurulmuş bir siyasi partinin Kars İl Başkanlığında bu tür etnik ayrımcılıklar yapılması şahsımı üzmüştür.  Lakin belirttiğim üzere dayatmalar yapan, adam kayıran, istişareniz iş yapan, mağlubiyete alışmış kişiler ile yol yürünmez, ego’sunu tatmin etmek üzere diğer insanların fikirlerini önemsemeyen kişilerle yürümek başarısızlığı kaçınılmaz kılmaktadır. Ben hayatının her döneminde siyaseten başarılı olmuş, neyi hedefledi isem başarabilmiş biri olarak diyorum ki ; belkide abiyane bir tabir olacak “tak sepeti koluna herkes kendi yoluna..koltuk sizin olsun, Halaskar Zabitanlığına soyunacağınıza gidin torun sevin. Bırakın bu yaşlı siyasetini gençlerin önünü açın.”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler