Kars Tarım ve Orman Müdürlüğünün hizmet kalitesi tescillendi

Kars Tarım ve Orman Müdürlüğünün hizmet kalitesi tescillendi

Kars Tarım ve Orman İl Müdürlüğünün hizmet kalitesi başarılı bulunarak "ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi" ile belgelendirildi.

Ercüment DAŞDELEN

Kars İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Gıda Tarım ve Hayvancılıkta rekabetçi, milli ve küresel çözümler üreten güçlü bir Türkiye için sürdürülebilir üretimi, yeterli ve güvenilir gıdaya erişimi, kırsal kalkınmayı ve rekabet edilebilirliği sağlamak amacıyla yenilikçi politikalar belirlemek, uygulamak ve nitelikli hizmet sunan bir kurum olmak adına faaliyetler yürütmekte. 

Bu kapsamda İl Müdürlüğü kaliteli hizmet sunumunun devamlılığını sağlamak ve tescillemek amacıyla İl Müdürlüğü ve 7 İlçe Müdürlüğünü kapsayan"Kalite Yönetim Sistemi" kuruldu.

Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından görevlendirilen heyetin yaptığı detaylı incelemeler sonucunda Kars Tarım ve Orman İl Müdürlüğünün hizmet kalitesi başarılı bulunarak "ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi" ile belgelendirildi. 

Konuya işilkin değerlendirmelerde bulunan İl Müdürü Dr. Hüseyin Düzgün, şunları kaydetti: “Günümüz koşullarında bilgi, teknoloji ve iletişim alanında yaşanan büyük gelişmeler toplumları kıyasıya bir rekabete ve her geçen gün yeni gelişmelerin yaşandığı ekonomik bir yarış içerisine sürüklemektedir. Hizmet alan vatandaşlarımız artık daha bilinçli, daha bilgili hale gelmiş ve beklentileri en üst seviyeye ulaşmıştır. Bu sebeple beklentileri karşılamak ve en kaliteli hizmeti sunmak adına, kuruluşlarda verilen hizmetlerin tüm aşamalarını kapsayan ve sürekli iyileşmeyi hedefleyen "Kalite Yönetim Sistemi"nin gerekliliği kaçınılmaz olmuştur. Bunun sonucunda bizler de vatandaşlarımıza daha iyi hizmet sunabilmek adına "Kalite Yönetim Sistemi" çalışmalarını başlattık.”

Yapılan çalışmaların uzun süren bir emeğin ürünü olarak ortaya çıktığını dile getiren İl Müdürü Dr. Hüseyin Düzgün, "Uzun süren hazırlık aşamaları sonrası, TSE yetkililerinin İl Müdürlüğümüz ve İlçe Müdürlüklerimizde yaptıkları gerekli inceleme ve kontroller sonucunda, kurumumuza verilen hizmet kalitesinin tescili anlamına gelen "ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi" verilmiştir. Bu çalışmada emeği geçen tüm personelime teşekkür ederek, alınan belgenin hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler