Karslı emekli çiftçiler 5000TL ikramiyenin verilmesini istediler

Karslı emekli çiftçiler 5000TL ikramiyenin verilmesini istediler

Kars'ın Akyaka İlçesindeki çiftçiler, Cumhuriyet'in 100. yılı anısına çalışmayan emeklilere tek seferde verilen emekli ikramiyesinden yararlanmak istediklerini dile getirdiler.

Ata Gence TAN

Bu emekli ikramiyeyi hak ettiklerini söyleyen Boyuntaş köyü çiftçilerinden Necati Taşdemir, “Biz emekli olduğumuz halde 100. yıl ikramiyesinden yararlanamadık. Biz köylü vatandaşız, yani 20 - 30 dekar tarlası olan bundan yararlanamıyor, peki biz ne yapalım kime sesimizi duyuralım. Sayın Cumhurbaşkanım, yani biz 20 dönüm tarlayı işlemedikten sonra biz neden burada duruyoruz. 20 dönüm tarlanın bize getirisi nedir, biz zaten mazot pahalı , geçinemiyoruz geçim sıkıntımız çok, kırsal kesimde yaşıyoruz. 5000 TL ikramiyeyi neden biz alamıyoruz emekliler olarak. Bizim sizden isteğimiz bu emekli çiftçiler bu 100. Yıl ikramiyesini almak istiyoruz'' dedi.

Demirkent Köyü çiftçilerinden İmdat Adıgüzel ise, “Biz devletimizden bu emekli ikramiyesi 5000 TL'yi bekliyorduk ama vermediler. İnşallah devletimiz, cumhurbaşkanımız, yetkililerimiz bunu dile getirerek bizde vatandaş olarak hakkımız olan bir şey ise rica ediyoruz'' ifadesini kullandı.

Akyaka Ziraat Odası Başkanı Engin Yıldırım da, “Cumhuriyetimizin 100. yılına özel olarak emeklilere verilen ikramiyeden maalesef üreticilerimiz, çiftçilerimiz faaliyeti devam ettiği noktasında maalesef yararlanamadı. Bu noktada üretim yapana, üretim yapan, ülkemizin gıda arzını sağlayan kıymetli çiftçilerimiz sıkıntı yaşamakta. Sayın Cumhurbaşkanımız, bizler çiftçilere hizmet eden kurum ve kuruluşlar olarak genel başkanımız Sayın Şemsi Bayraktar önderliğinde mesai mefhumu olmadan her an , her konuda ve her koşulda çiftçilerimize hizmet ediyoruz. Size doğunun en ücrası Kars Akyaka'dan sesleniyoruz. Maalesef çiftçilerimiz bu mağduriyetten dolayı bizlere gelmekte, serzenişte bulunmaktadır. Devletimizin büyüğü olan Sayın Cumhurbaşkanımıza şunu söylemek istiyoruz, çiftçilerimiz üretiyor, sizde buna sahip çıkıyorsunuz, bu noktada eksik bilgi aktarıldığını düşünüyoruz ve size doğru bilgiyi aktarmak adına bu röportajı yapıyoruz. Sayın Cumhurbaşkanım şuanda çiftçi kayıt sistemine kayıtlı olmayan fakat bir şekilde Ziraat Odası kaydı olup bunu sildiremeyen, unutan çiftçilerimiz bu ikramiyeden faydalanmamaktadır'' diye konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler