KAÜ'de "Kampüs Park" çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor

KAÜ'de "Kampüs Park" çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor

Kafkas Üniversitesi yerleşkesinde çevre düzenlemeleri kapsamında, yapımı devam eden 33 bin metrekarelik alana sahip olan Kampüs Park çalışmaları yoğun bir şekilde devam ediyor.

Kars’ın en büyük park alanına sahip olma özelliği taşıyacak Kampüs Park, çalışmalar tamamlandığında ziyaretçilerine birçok hizmeti bir arada sunacak. 

Parkta yer alan havuz, ışık ve müziğin ritmi ile fıskiyelerde oluşan muhteşem görselle misafirlere eğlenceli vakit geçirmelerini sağlayacak. Ayrıca kondisyon aletleri, yürüyüş ve bisiklet yolları ve kamelyaları da içinde barındıran park alanı her açıdan zengin bir özelliğe sahip olacak.

Çocukların da unutulmadığı park alanında, özel tasarlanan kauçuk zemin üzerine oyun parkları kuruldu. Çocuklar, parkta salıncak ve kaydırak gibi birçok çeşidin yer aldığı oyun grubunda eğlenceli vakit geçirebilecek.

Devam eden çalışmalar hakkında açıklama yapan Kafkas Üniversitesi Genel Sekreteri Doç. Dr. Alpaslan Yüce, hava koşulları ve yoğun yağışlardan dolayı kısa süreliğine yavaşlayan çalışmaların, havaların düzelmesi ile birlikte tüm hızı ile devam ettiğini ve en kısa sürede tamamlanıp Şehrimizin ve Üniversitemizin hizmetine sunulacağını ifade etti.

kaude-kampus-park-calismalari-tum-hiziyla-devam-ediyor-(1).jpgkaude-kampus-park-calismalari-tum-hiziyla-devam-ediyor-(2).jpgkaude-kampus-park-calismalari-tum-hiziyla-devam-ediyor-(3).jpgkaude-kampus-park-calismalari-tum-hiziyla-devam-ediyor-(4).jpg

 

Önceki ve Sonraki Haberler