Temizlik çalışmaları aralıksız devam ediyor

Temizlik çalışmaları aralıksız devam ediyor

Kars Belediyesi, halkın daha temiz ve yaşanılabilir bir çevrede yaşaması için 24 saat hizmet verdiğini açıkladı.

Volkan KARABAĞ

Önceliklerinin kirliliği ortadan kaldırmak olduğunu belirten Kars Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü yetkilileri amaçlarının halkın daha temiz bir ortamda yaşamasını sağlamak olduğunu ve bu amaç doğrultusunda 23 mahalle ve ana arterlerde mıntıka temizliği yaptıklarını ve bu çalışmalarının devam ettiğini söyledi. 

Temizlik ekiplerinin aralıksız çalıştığını belirten Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri:“Belediyemiz sınırlarındaki bütün ana cadde ve sokaklardan her gün düzenli olarak çöpler toplanıyor. Şehrimiz ana arterleri, sokak ve mahallelerimiz süpürülüyor. Ayrıca tüm ana arter ve yaya trafiğinin yoğun olduğu bölgelerimizde süpürgeci ekiplerimiz çalışıyor. Çöp süpürme aracı ile gün içerisinde şehrimizdeki cadde ve sokaklar periyodik olarak süpürülüyor.

Mahallelerimizde ve birçok bölgede temizlik çalışmalarımızı yürütüyoruz. Temizlik ekiplerimiz her gün belirlenen sorumluluk bölgelerinde grup çalışması yapmaktadır. Bunların yanı sıra 23 mahallemizde de ciddi bir temizlik operasyonu yapıyoruz. Yaptığımız bu temizlik hareketi ile hem görüntü kirliliği ortadan kalkıyor, hem de şehrimiz daha temiz bir görüntüye kavuşuyor” denildi.

Vatandaşları çevre temizliği konusunda daha duyarlı olmaya davet eden Kars Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü Ekipleri ; “Evsel atıkların toplanması ekiplerimiz tarafından 3 vardiya olarak günün 24 saati yapılmaktadır. Belediyemiz sınırlarındaki bütün ana cadde ve sokaklardan her gün düzenli olarak çöp toplanıyor.

Şehrimiz ana arterleri, sokak ve mahallelerimizin tamamı sabah saat 06.00 itibari ile süpürülmeye başlanıyor. Ayrıca saat 14.00 itibari ile tüm ana arter ve yaya trafiğin yoğun olduğu bölgelerimizde saat 21.00’e kadar süpürgeci ekiplerimiz çalışıyor. Gece saat 23.00 itibari ile sabah saat 06.00’a kadar toplanan ana arterlerin süpürme ve temizliği yapılıyor. Müdürlüğümüze bağlı olarak çalışmakta olan çöp süpürme aracı ile gün içerisinde şehrimizdeki cadde ve sokaklar periyodik olarak süpürülüyor. 

Temizlik Ekiplerimiz her gün belirlenen sorumluluk bölgelerinde grup çalışması yapmaktadır. Buradan vatandaşlarımızın mağdur olmamaları için çöplerini zamanında ve belirlenen yerlere bırakmalarını önemle rica ederiz.”denildi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler